Antalya
14.07.2021
A
GÜNCEL , POLİTİKA
MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, Baraj Mahalllesi'ndeki saldırıyı kınadı
MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, Baraj Mahalllesi'ndeki saldırıyı kınadı

MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, Baraj Mahallesi'nde Eşref Demircan'ın ölümü ile sonuçlanan saldırıyı kınayarak olayın takipçisi olacaklarını bildirdi. 

Kepez Baraj Mahallesi'ndeki bir parkta hayvan otlatan bir grup çoban ile Muhtar Adnan Uç arasında çıkan kavgayı ayırmak isterken çobanların başına satırla vurması sonucu ölen Eşref Demircan, mahalleyi yasa boğdu. MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar saldırıyı kınayarak, "Öncelikle vahşice katledilen Eşref Demircan kardeşimize Allah’tan rahmet kederli ailesine sabırlar diliyorum. Muhtarımız Adnan Uç’a da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve teşkilatımız olarak acılarını paylaşıyoruz. Basit bir uyarının ardından onlarca kişinin hem muhtarımıza hem de mahalle sakinlerimize aynı anda  saldırmasının, ellerinde sopa,satır ve silahla millete göz dağı vermesinin derinlemesine incelenmesi gerekir. Biz MHP Kepez İlçe Teşkilatı olarak, suçluların yargı önünde  en ağır cezaları almaları için hukukçularımızla birlikte konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. " dedi.

KİMDEN GÜÇ ALIYORLAR

Parkta koyun otlatanlar kim olduğunun ve  bu insanların kimden güç aldığının araştırılması gerektiğini kaydeden Seyyar,  "Onlarca silahlı saldırgan, elini kolunu sallayarak mahalle sakinlerini tehdit edebilme gücünü nereden alıyor? Bir örgüt bağlantıları var mıdır? Bu olayın sonuna kadar derinlemesine araştırılmasını bekliyor, polisimize ve yargımıza sonuna kadar güveniyoruz.. Silah ve satırlarla hazır kuvvet bekleyenler kimlerin talimatıyla bu bölgelerde görev almaktadır. Tüm bu soru işaretleri giderilinceye kadar vahşice insan katleden bu canilerin yargı önünde en ağır şekilde cezalandırılmaları ve arkalarındaki gücü ortaya çıkarmak  için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: