Antalya
10.07.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Türkiye’de bir ilk: ALO 211
Türkiye’de bir  ilk: ALO 211

Kepez Belediyesi Türkiye’de bir ilk olan sağlık uygulamasını hayata geçirdi.  Acil servis hizmeti ile hastaneye götürülen vatandaşların evlerine nakilleri Kepez Belediyesi’nin  ‘ALO 211’  hizmeti ile sağlanacak. 

Kepez Belediyesi ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğü arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan ve Türkiye’de bir ilk olan ‘ALO 211’hizmete girdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 112 Acil Servis hizmeti ile hastaneye götürülen vatandaşların, evlerine nakillerinin sağlanacağı ‘ALO 211’ sağlık hizmetinin tanıtımını yaptı.  Belediye Sağlık Merkezi bahçesinde gerçekleştirilen açılışa, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, meclis üyeleri, muhtarlar ve sağlık çalışanları katıldı.

Kepez’de sağlık alanında önemli çalışmalar

. İl Sağlık Müdürü Dr. Hülür, “Çok güzel işbirlikleri yapıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak, Antalya’da evde sağlıkta 12 bin hasta takip ediyoruz. Bu hastaların 4 bin kadarı Kepez bölgesinde bulunuyor. Bu hastalarımıza Kepez Belediyesi’nin sağlık hizmetleri ile beraber hizmet götürüyoruz. ALO 211 hizmeti ile de güzel bir sağlık hizmeti sunulacak. Hayırlı olmasını diliyorum. “ dedi.

Türkiye’de ilk olacak bir proje

Tütüncü ise, “112 Acil Servis ile hastaneye giden vatandaşlarımızın geri dönüşünü Belediye Sağlık Merkezimizin çatısı altında üstlenelim istedik. Bu Türkiye'de bir ilk olacak proje… Şimdi, vatandaşlarımıza sağlık kuruluşlarından evlerine dönüşlerde 7 gün 24 saat ALO 211 hizmet verecek.  ALO 211 hattımız 0 506 777 0 211 numarası ile hizmet verecek. Bu servisimiz, Sağlık Bakanlığımızın 112 servisi ile de koordineli çalışacak. “diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: