Antalya
09.07.2021
A
ARŞİV , EĞİTİM
Azmiyle örnek oldu
Azmiyle  örnek oldu

AKDENİZ Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan 250 öğrenci, yemin ederek mesleğe ilk adımlarını attı. Hukuk Fakültesini dört yılda başarıyla tamamlayan görme engelli Simay Özen, diplomasını Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Sanatçı Haluk Levent'in elinden aldı.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı Mezuniyet ve Yemin Töreni, Gazi Mustafa Kemal Spor Salonunda düzenlendi. 20'nci yılını dolduran hukuk fakültesinin, geçen sürede Türkiye'nin en çok tercih edilen fakültelerden biri haline geldiğini belirten  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan,"Gücünüzün dayanağı olan yasalara bağlı kalarak; insan hakları, hukukun üstünlüğü ve demokratik değerlere saygılı ve tarafsız bir şekilde görev yapacağınıza olan inancımız sonsuzdur " diye konuştu.

BAŞARIYA ENGEL YOK

Törende, azmi ve annesi Ayşegül Özen'in desteği ile Hukuk Fakültesini dört yılda başarıyla tamamlayan görme engelli Simay Özen, diplomasını Rektör Özkan ve Sanatçı Haluk Levent'in elinden aldı. Simay Özen'i tebrik eden Rektör Özkan, “Simay bize çabanın karşısında hiçbir engelin olmadığını gösterdi. Tebrik ederim Simay'ı ve annesini, sonsuz mutluluklar. Büyük bir savaşçı olacaksın" dedi. Simay Özen, “Rektör hocamıza desteği için teşekkürler. Çok mutlu oldum. Haluk abiye de çok teşekkür ederim. O kadar işinin arasında beni kırmadı geldi ." dedi.

BU ÜLKE SİZDEN ÇOK ŞEY BEKLİYOR

Sahneye çıkışta Simay Özen'e eşlik eden Sanatçı Haluk Levent, “2017'de tanıştık Simayla, o zaman üniversiteye hazırlanıyordu. 'Haluk abi ben avukat olacağım hukukçu olacağım' dedi. 'Sen avukat olursan ben mezuniyetine geleceğim' dedim. Ve geldim iyi ki gelmişim, böyle pırıl pırıl gençlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Bu ülke sizlerden çok şey bekliyor" ifadelerini kullandı.Tören genç hukukçuların yemin etmesiyle son buldu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: