Antalya
Yayın Tarihi : 25.06.202119:59
Güncelleme Tarihi : 25.06.202120:00
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Uysal: Geleceği planlıyoruz
Uysal: Geleceği planlıyoruz

"ANTGİAD ve Bir Lider" programına konuk olan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,  "Ekonomi haberlerini yakından takip ediyorum. Bütçe yapıyoruz, geleceği planlamaya çalışıyoruz. Bunların tamamı ekonomi ile oluyor" dedi.

ANTALYA Genç İş İnsanları Derneği'nin (ANTGİAD) çevrimiçi olarak düzenlediği 'ANTGİAD ve Bir Lider' programına konuk olan  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal konuk oldu. ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert moderatörlüğünde gerçekleştirilen programa, üyelerin yanı sıra çok sayıda izleyici katıldı.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ

Programa dernek çalışmaları, projeleri ve girişimcilik ile ilgili bilgiler vererek başlayan ANTGİAD Başkanı Osman Sert, Antalya'nın en köklü iş insanları derneği olduklarını ifade etti.  Gençliğin verdiği enerjiyi ve dinamizmi kent için kullanmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Sert, " Genç iş insanları olarak her türlü projeye ve her türlü iş birliğini hazırız. Antalya için atılacak her adım geleceğimize bırakılacak bir mirastır. Biz gençler olarak hem bu mirası doğru teslim almak hem de bizden sonraki gençlere sapasağlam teslim etmek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi.

YAKINDAN TAKİP EDİYORUM

Programa konuk olarak katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediye çalışmaları ve projelerinin yanı sıra girişimcilik ve liderlik hakkında görüşlerini dile getirdi. ANTGİAD'ın konuğu olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Ümit Uysal, konuşmasına gençlerin iş dünyasında olmasının önemine değinerek başladı. İş dünyasının ve ekonominin kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Uysal, "Bir hukukçu olmama rağmen çocukluğumdan bu yana ekonomi haberlerine ayrı bir ilgim var. Ekonomi haberlerini kesintisiz olarak takip ederim. Sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın ekonomi haberlerini takip etmeye çalışıyorum. Hukukçuluk zamanında değil ama bugün bir yerel yönetimin başındayken bunun ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bütçe yapıyoruz, geleceği planlamaya çalışıyoruz. Bunların tamamı ekonomi ile oluyor" dedi.

 

TURUNÇ MASA 7/24 ÇALIŞIYOR

Konuşmasına belediye çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler vererek sürdüren Başkan Uysal, pandemi döneminde sosyal belediyecilik çalışmalarının artarak sürdüğünü ifade etti. Son 1 buçuk yıldır belediye olarak çok yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Uysal, "Bu süreci en başından bu zamana Turunç Masa'nın 7/24 kesintisiz çalışması ile sürdürüyoruz. Hem sosyal yardımlar olsun hem de temizlik çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor. Muratpaşa'da yaşayan vatandaşlarımızı sosyal belediyecilik anlayışıyla hiç yalnız bırakmadık" şeklinde konuştu.Programda Başkan Ümit Uysal, Kırcami'nin son durumu, Muratpaşa Kariyer Ofisi, dijital dönüşüm ve akıllı kentler ile katılımcıların sorularını cevapladı.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: