Antalya
18.06.2021
A
ARŞİV , ÇEVRE
Minik öğrencilere kuraklık eğitimi
Minik öğrencilere kuraklık eğitimi

17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevinde minik öğrencilere eğitim verildi.

AR-GE Proje Şube Müdürü Dr. Deniz İlaslan Çürek tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde  gelecek nesilleri bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla eğitim verildi.

Çölleşme ve kuraklığın günümüzde yaşamı tehdit eden en önemli unsurların başında geldiğini ifade eden  Çürek, “Ağaçları ve ormanları sevmeliyiz onları korumalıyız. Yağışların azalması sıcaklıkların artması gibi etkiler iklim değişikliğine sebep oluyor. Bunun için ağaçlandırma, erozyonun önlenmesi ve toprakta suyun tutulmasını arttıracak önlemlerin uygulanması, çölleşmeyi azaltacaktır. Doğayı korumak her insanın görevidir ve toplumsal bir gerekliliktir” diye konuştu.  Ağaçların ve doğanın önemini anlatmak için düzenlenen etkinlikte Kreş ve Gündüz Bakımevin ’in bahçesine zeytin, defne ve keçiboynuzu dikildi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: