Antalya
17.06.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
Üreticiye icra, yandaşa kıyak
 Üreticiye icra, yandaşa kıyak

Şarampol Kapalıyol Ziraat Bankası önünde basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, " Demirören Grubu'nun Doğan Medya'yı satın almak için Ziraat Bankası'ndan aldığı 750 milyon dolarlık kredi borcu için işlem yapılmazken borçlu çiftçilerin traktörüne haciz gönderildiğini vurguladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz,  Antalya Milletvekili Aydın Özer, İl Yönetim Kurulu üyeleri,  İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, il gençlik kolları üyeleri ve  partililerle birlikte Şarampol Kapalıyol Ziraat Bankası önünde yaptığı açıklama ile Ziraat Bankası'nın Demirören'in grubundan 750 milyon dolarlık alacağını tahsil etmek için işlem yapmazken çiftçiye haciz gönderdiğini dile getirdi.

HEDİYE EDİLDİ

Suç örgütü lideri Sedat Peker tarafından Süleyman Soylu, Berat Albayrak, gibi kritik isimler başta olmak üzere; onlarca siyasetçi, gazeteci ve iş insanı hakkında çarpıcı iddialar öne sürüldüğünü  kaydeden Cengiz, "Genel Başkanımızın da ifadesiyle lağım patladı, koku dağıldı. Demirören’in, Doğan Medya Grubunu satın alabilmek için 2018 yılında Ziraat Bankası’ndan çektiği 750 milyon dolarlık(6 milyar 300 milyon lira) kredi borcu için henüz bir kuruş bile ödeme yapmadığı, bu borç için teminat gösterilen arsaların ise teminat niteliğinin kalmadığı öne sürülüyor.  Kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle milli ekonominin temeli ziraattır. Ziraat Bankası  da tarımın bankasıdır. Bugün Türkiye’de çiftçi, elindeki tek traktöre haciz geldiği için kalp krizinden hayatını kaybederken, çiftçiye destek olması gereken Ziraat Bankası, Demirören'e 750 milyon doları hediye etmiştir. " dedi.

ÇÖZÜM SANDIK

Demirören'en  verilip geri tahsil edilmeyen 6,5 milyar lira ile gençlerin Ziraat Bankası’na olan 5,5 milyar liralık tüm KYK borcunun tamamının ödenibileceğini belirten Cengiz. Bugün Türkiye’de Yemekhane kartına para yükleyemediği için üniversite öğrencisi bir genç kız canına kıyıyorken; Cengizlerin, Limakların milyonlarca liralık vergi borçları tek kalemde silinmektedir. Bugün Türkiye’de iktidar sahipleri, saraylarda lüks içerisinde yaşıyor, milyonluk araçlarla dolu konvoylarla geziyorken vatandaşı çöp konteynırlarından ekmek arar hale getirmişlerdir Artık kimsenin saklayamayacağı, örtbas edemeyeceği bir boyut kazanan bütün bu pisliği sadece ve sadece sandık temizleyecektir" diye konuştu.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: