Antalya
16.06.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
Ağaçları kesenler hesabını vermeli
Ağaçları kesenler hesabını vermeli

Narenciye bahçesindeki özel bir girişimciye kiralanan 60 bin metrekarelik alandaki ağaçların kesilmesine tepki gösteren İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, ilgili kurumları göreve davet etti.

 

Muratpaşa İlçesi Demircikara Mahallesi’nde yer alan Narenciye Bahçesi’nin (Karakaş Narenciye Vakıf Çiftliği) Antalya ve Antalyalılar için çok önemli olduğuna dikkat çeken İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, “Bu bölge, kent merkezinde önemli bir oksijen deposu. Böylesine değerli bir alanın futbol sahaları için kiraya verilmesi zaten büyük tepki çekmişti. Bir de bunun üzerine ‘Birinci Dereceden Sit Alanı' olan arazinin yaklaşık 10 dekarlık kısmındaki narenciye ağaçlarının sökülerek yerine çim ekildiğini öğrendik. Antalya Valiliği’ni ve konuyla ilgili kurumları, Antalya kamuoyunu bilgilendirmeye davet ediyorum” dedi.

BUNUN HESABI VERİLMELİ

Çok sayıda narenciye ağacının ticari kaygılarla kesilmesinin hesabının verilmesini isteyen İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, “Antalya halkı artık kente sahip çıkılmasını istiyor. Özellikle çevre ile ilgili herhangi bir kötü haber duymak bile istemiyor. Rant uğruna ormanlarının taş ocakları için yok edilmesine, sahillerinin beton yığını otellere dönüşmesine ve sulak alanların arıtma tesisleri bulunmayan fabrika atıklarıyla kirletilmesine isyan ediyor. Başka Antalya yok. O yüzden Antalya’da ki tüm yetkilileri, Narenciye Bahçesi’ne sahip çıkmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: