Antalya
15.06.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
CHP'li kadınlara önemli görev
CHP'li kadınlara önemli görev

İl kadın kolları başkanlarından bulundukları illerde yoksulluk envanteri de çıkarmalarını isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  “Biz politikamızı sosyal kimlikler üzerinden kuruyoruz. Eşitlikçi politikalarımızı yurttaşlarımıza aktarmamız gerekiyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilçe örgütlenmelerini tamamlamış olan Kadın Kolları il başkanları ile çevrimiçi bir toplantı yaptı. Toplantı öncesinde Kılıçdaroğlu’na Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın hazırladığı örgütlenme raporunun sunuldu. .Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın açılış konuşmasını yaptığı çevrimiçi toplantıda, kadın kollarının yeni hedefleri belirlendi. İlçe örgütlenmesini tamamlayan Kadın Kolları’nda, mahalle örgütlenmesine odaklanıldığı, önceliğin de “sıfır” oy alan sandıklar olduğu ifade edildi.

DEVECİ: İKTİDARA HAZIRIZ

Toplantı da söz alan Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci "Antalya'daki kadın örgütlenmesini tamamladık. İlçe kadın kollarımız ile koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz,   Daha önce söz vermiştik,  Büyükşehir belediyesini kazanacağız diyerek yerine getirdik,   şimdide Antalya da birinci parti olacağımıza inancımız tamdır,  seçime hazırız. " dedi.

YOKSULLUK ENVANTERİ ÇIKARIN

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu  ise “Biz politikamızı sosyal kimlikler üzerinden kuruyoruz. Eşitlikçi politikalarımızı yurttaşlarımıza aktarmamız gerekiyor. Örneğin taşeron işçilerin kadroya alınması, emeklilere verilmesi gereken bayram ikramiyeleri gibi politikalarımız iktidarda olmadığımız halde karşılık buldu. Apartman görevlileri, muhtarlar, ev emekçisi kadınlar ile ilgili broşürlerimiz, kitapçıklarımız var. Bunları yurttaşlarımıza anlatın” diye konuştu.Kadın Kolları il başkanlarından bulundukları illerde yoksulluk envanteri de çıkarmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, Aile Destekleri Sigortası eğitimi verileceğini, bunun için bütün Kadın Kolları il başkanlarını Ankara’ya davet edebileceklerini söyledi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: