Antalya
09.06.2021
A

Antalyaspor’da sessiz sedasız bir değişim yaşanıyor. Birkaç yıl önce büyük umutlarla ve hedeflerle transfer edilen ve isimler ile yollar bir bir ayrılıyor. Yakın tarihte Eto’o, Menez, Nasri gibi isimler geldi geçti bu kulüpten. Sezon sona itibariyle de Lukas Podolski. Devamı da gelecek gibi…

Hazır değişim yaşanıyorken, insanın iştahı kabarıyor. 25 yaş altı futbolcularla elde edilen başarılar hayal ediliyor mesela. Artık yıldız adı altında kulübün parasının boşa atıldığı isimlerden vazgeçilmesini istiyor. Eto’o gibi, Nuri Şahin gibi yıldızlara kimsenin itirazı olmaz, ama gerisi sadece yük getirdi ve borç yükünü bırakıp gitti bu kulübe.

Mesela kaleci değişimi söz konusu. Fenerbahçe’inn 31 yaşındaki kalecisi Harun ismi geçiyor. Harun’un yeteneği ortada, başarıları da. Transferi gerçekleşirse katkı sağlayacağı da aşikar.

Ancak insan 19 yaşında bir kaleci hayali kuruyor. Büyük risk olduğunu düşünenler hala olsa da, bu şansı verenler kazandı hep.

Beşiktaş 19 yaşındaki Ersin Destanoğlu ile şampiyon olarak tarihi bir işe imza attı. Üstelik yedek olarak da bir başka genç isim Utku’ya şans vererek. Ersin ile lig, Utku ile de Türkiye kupasını kazandı.

Çaykur Rizespor’da Gökhan Akkan gibi genç kalecinin yedeği Tarık isimli bir başka genç.

Kayserispor, Doğan isimli genç bir kaleci ile ligde kalmayı başardı ve bu gence Avrupa’dan önemli talipler var.

Şampiyonluğa oynayan Fenerbahçe’de Altay, Trabzonspor’da Uğurcan ve Erce…

Bu isimlerin hepsi genç, takımlarına sportif başarı ve para kazandıracak isimler.

Antalyaspor bu kulvarda Gökdeniz ve Bünyamin’e güvendi, şans verdi ve mahcup olmadı. Önümüzdeki sezon için daha çok gence şans tanınmalı. Ersun Yanal bu konuda kendisini ispatlamış bir isim.

Dışarıdan genç getirmeye gerek yok. Altyapıdan yetişen çok sayıda genç var. Antalya amatör takımlarında şans bekleyen ve parlamaya hazır çok sayıda isim var.

Biraz cesaret, biraz risk, biraz da sabır. Bunu başarabilirse Antalyaspor’da çok Ersin’ler olduğu görülecektir.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok