Antalya
28.05.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Muratpaşa'dan sofralara destek
Muratpaşa'dan sofralara destek

Muratpaşa Belediyesi, 45 dönümde yaptığı buğday ekiminde elde ettiği 20 ton ürünü, bulgur halinde ilçe sakinlerine dağıtacak ve belediye aşevinde kullanacak.  

Antalya'nın merkez ilçesi Muratpaşa’da tarım için belediyeye ait boş parseller traktörlerle işlendi, taşları toplandı ve ekime uygun hale getirildi. Çalışmanın ilk etabında elde eden 12 bin 700 kilogram mısır un haline getirildi ve ilçe sakinlerine dağıtıldı. Yamansaz bölgesinde 45 dönümde  yapılan buğday ekiminde ise   yaklaşık 20 ton ürün elde edildi. Belediye, hasat edilen buğdayı bulgur haline getirip hem belediyenin aşevinde kullanacak hem de ilçe sakinleriyle paylaşacak.  

Pandemi, afet gibi dönemlerde üretimin öneminin bir kez daha anlaşıldığını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, “Gıda bağımsızlığı bir ülke için çok önemli. Bu süreç başladığında, diğer ürünlerin mevsimi geçtiği için mısır ekmiştik. Arkasından boş alanlarımıza buğday ektik. Vücut direncinin arttıran ve tropikal bir bitki olan zencefil ekimimiz var. Onun da ilerleyen günlerde hasadını yapacağız” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: