Antalya
27.05.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Danimarkalılara Antalya daveti
Danimarkalılara  Antalya daveti

Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Danny Annan’ı makamında ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Danimarkalı turistleri Antalya’mızda görmek istiyoruz” dedi.

 

Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Danny Annan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti.Danimarka Fahri Konsolosu Ozan Ünal’ın da bulunduğu ziyarette, Antalya ve Danimarka arasında ticari, turizm, kültürel ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Büyükelçi Danny Annan 5 ay önce ailesi ile birlikte Antalya’ya geldiğini ve kentin güzelliğinin tadını çıkardığını ifade etti.

ANTALYADA GÖRMEK İSTERİZ

Başkan Böcek de Büyükelçi Danny Annan’ın ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Antalya’ya 2019 yılında 15 milyon 860 bin turist geldiğini hatırlatan Başkan Böcek, “Yerli turistlerle birlikte 23 milyon 100 ziyaretçisi olan bir şehir. Atatürk’ün dediği gibi hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir.Sizlerin de destekleriyle Danimarkalı turistleri Antalya’mızda görmek istiyoruz” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: