Antalya
28.04.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Sinan Mahallesi Muhtarı isyan etti
Sinan Mahallesi Muhtarı isyan etti

Mahallesindeki bazı parkların geceleri madde kullanıcıları tarafından işgal edildiğini kaydeden Sinan Mahallesi Muhtarı Hasan Özveren, mahalle sakinlerinin huzursuz olduğunu dile getirdi.

Antalya’nın en eski 26 mahallesinden biri olan Sinan Mahallesi, sokaklarında da artan sorunlarıyla gündemde. Sinan Mahallesi Muhtarı Hasan Özveren, özellikle 1257 sokak içinde bulunan Pir Sultan Abdal Parkı çevresinden yoğun şikayetler geldiğini ifade etti. Madde kullanıcılarının bu parkı adeta mekan tuttuklarını belirten Özveren, “Çevre sakinleri madde kullanıcılarının rahatsızlık verdiğini söyleyerek, fotoğraflarla belgeleyip şikayet ediyorlar. Özellikle yasak saatlerinde ve geceleri bu rahatsızlık artıyor. Gerekli makamlara sürekli şikayetleri iletiyorum. Ancak şuana kadar bir sonuç alamadım. Havalar ısındıkça bu sorun daha da büyüyor” diye konuştu.

KALDIRIM İŞGALİ

Ayrıca Mahallenin 1270 sokakta bulunan ikinci el eşya satıcılarının da hem görsel kirliliğe hem de gürültü kirliliğine neden olduğunu kaydeden Özveren, ”Özellikle mahalle sakinleri, yaya kaldırımlarını kullanamamaktan şikayetçi. Kaldırım işgali yetmiyor gibi yol kenarlarını da işgal ediyorlar. Sağ ve sol şerit sürekli araç park edilmesinden dolayı çocuk arabasının dahi geçemediğini söylüyorlar” dedi.

ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Yetkililerden kalıcı çözümler beklediğini de sözlerine ekleyen Muhtar Özveren, “Muhtarlık ofisimizin de içinde bulunduğu parkta, polis ve zabıta ofislerimiz de mevcut. Bunların aktif hale gelmesi, mahallemizin güvenliği ve huzuru için güzel olacak. Artık şikayetlerimize çözüm bekliyorum. Yetkililerimize her türlü desteğe hazırız” ifadelerini kullandı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: