Antalya
28.04.2021
A
ARŞİV , VİDEOLU HABERLER
Melek İpek ailesi ile buluştu-VİDEO
Melek İpek ailesi ile buluştu-VİDEO

108 gün sonra tahliye olan Melek İpek’i cezaevi önünde kızları ve yakınları karşıladı. Kızlarına  gözyaşları içerisinde sarılan İpek, “Çok müthiş bir şey, tarifi mümkün değil” dedi.  

Antalya'da geçen 8 Ocak tarihinde evlerinde çıplak halde kocasının kelepçeli işkencesine maruz kaldıktan sonra eşi Ramazan İpek’i (36) av tüfeği ile vurarak öldürmekten tutuklanan Melek İpek (31), 108 gün sonra tahliye oldu. Melek İpek’i cezaevi önünde kızları ve yakınları karşıladı. Melek İpek kızlarına sarıldığı sırada duygu dolu anlar yaşandı. Annelerini 107 gün sonra karşılarında gören çocuklar, gözyaşlarına hakim olamadı. İpek, “Çok müthiş bir şey, tarifi mümkün değil. Böyle olmasını ben hiçbir zaman istemedim. Yanımda olan, destek olan herkese binlerce kez teşekkür ederim. Bu kararı bekliyordum. Bu kadar kısa sürede olacağını beklemiyordum. Eve gittiğimde kızlarımla birlikte uyuyacağım” dedi.

 BUGÜN RAHATÇA UYUYABİLECEĞİM

Döşemealtı ilçesi Kovanlık Mahallesi’ndeki baba ocağına siyah bir minibüs içinde giden Melek İpek'i, babası Menderes Çelik, annesi Hatice Çelik, kız kardeşi Nimet Çelik, kızları Ceylin ve İkra  karşıladı. İpek, akrabalarına gözyaşları içinde sarıldı. 108 gün sonra özgürlüğüne kavuşan Melek İpek, her zaman adalete güvendiğinin altını çizerek, “Çocuklarıma kavuştum. Bu gece artık rahatça uyuyabileceğim. En çok çocuklarımı özledim. Koğuş arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, bana iyi davrandılar. Çocuklarımı çok özledim. İçerdeki tek tesellim onların dışarıda huzurlu ve mutlu olmalarıydı. İçeri girince çocuklarımla sadece sarılabildik. Avukatım Ahmet Onaran’a teşekkür ediyorum. Beni hiç yalnız bırakmadı. Dışarıdan haberleri onun sayesinde aldım. Söyleyecek kelimem yok şu an. Hayat yeniden başlıyor” diye konuştu.   Mahkeme heyetinin karar için verdiği ara sırasındaki düşünceleri sorulan İpek, “Aslında tek düşündüğüm şey çıkabilir miyim, çocuklarıma kavuşabilir miyim acabaydı. Tek yapabildiğim şey dua etmekti” cevabını verdi.

NE OLMUŞTU? 

 Döşemealtı ilçesinde servis şoförlüğü yapan Ramazan İpek ile 12 yıllık eşi Melek İpek arasında 7 Ocak gecesi yaşanan tartışmada Ramazan İpek, eşini kelepçe takarak çıplak şekilde saatlerce darp etti. Melek İpek’i ve çocuklarını ölümle tehdit eden Ramazan İpek, sabaha karşı servise gitti. Servisin ardından eve dönen Ramazan İpek ile elleri kelepçeli halde av tüfeğiyle bekleyen Melek İpek arasında arbede yaşandı. Çıkan arbedede Melek İpek, tüfekle eşini vurarak öldürüp ardından 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istedi. Gözaltına alınan Melek İpek, çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Bugün görülen 3. duruşmada Melek İpek’in tahliyesine karar verildi. Kararın ardından 2 saat içinde İpek'in Antalya L Tipi Kapalı Cezaevi’nden tahliyesi gerçekleşti.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: