Antalya
22.04.2021
A
ARŞİV , YAŞAM
Başkan Dikici'den 23 Nisan mesajı:
Başkan Dikici'den 23 Nisan mesajı:

 Ayrancılılar Derneği Başkanı Ahmet Dikici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Dikici mesajında şunları söyledi: 23  Nisan 1920 tarihi Türk Milleti için büyük önem taşımaktadır.  Muhteşem bir hürriyet mücadelesinden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi` nin açılışıyla birlikte yeni bir devleti tarih sahnesine çıkaran Türk Milleti, bağımsızlığa olan inancı sayesinde inanılmaz bir mücadele örneği sergilemiştir.

 Dünyadaki tüm ezilen uluslara örnek olan, emperyalist güçlerin yenilgisiyle sonuçlandırılan Milli Kurtuluş Savaşımızı; Zaferle taçlandıran ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran, kaynağını ve gücünü Halktan alan, Başkanlığını Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK‘  ün yaptığı Türkiye Büyük  Millet Meclisi‘nin 101. Yılı açılışını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

 Değerli Hemşehrililerim; Halkın kendi kendisini yönetmesi temeline dayalı  ‘‘Cumhuriyet‘‘ yapılanması, bağımsızlık savaşımızla birlikte oluşturulmuştur. Bağımsızlık savaşının başlangıcında;      ‘‘Amasya bildirgesinde ‘‘  ifade edilmiş olan Ulusun bağımsızlığını yine ulusun kesin kararı ve direnişi kurtaracaktır  ‘‘ sözleriyle belirlenen ‘‘ULUSAL EGEMENLİK‘‘  temeline dayalı ‘‘HALK HÜKÜMETİ‘‘  23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nin açılmasıyla yaşama geçirilmiştir.

Ulu önder Atatürk‘ün Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nin açıldığı bu günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. 23 Nisan, dünyadaki tek çocuk bayramı olma özelliği de taşıyarak dünya çocukları arasında dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarının pekiştirilmesine katkıda bulunması açısından büyük öneme sahiptir.

Unutulmamalıdır ki; çocuklarımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti‘nin teminatıdır, barışın ve umudun simgesidir. Dolayısıyla Türk çocuklarını mutlu edebilmek, onlara aydınlık bir gelecek sunabilmek, çocuklarımızı milli ve manevi değerler aşılayarak, topluma faydalı bireyler oluşturmak hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Karaman Ayrancılılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak TBMM‘nin açılışının 101.Yılı nedeniyle, Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ü en derin sevgi ve saygıyla anıyor, Büyük Türk Milleti`nin ve sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: