Antalya
20.04.2021
A
ARŞİV , YAŞAM
Uyarılara rağmen korkutan kalabalık
Uyarılara rağmen korkutan kalabalık

Antalya'da koronavirüs vaka artışı ve çok yüksek  risk devam etmesine rağmen rağmen sokaktaki kalabalıklar tehlike sinyalleri veriyor.

Antalya’nın işlek caddelerinden  olan Şarampol Kapalıyol'da tüm uyarılara rağmen büyük bir yoğunluk göze çarptı. Özellikle Rus uyruklu Türk vatandaşlarının maske takmada daha duyarsız olduğu gözlendi.

PES DEDİRTEN MAZERETLER

 Koronaya rağmen her gün dışarı çıkacağını söyleyen 55 yaşındaki Mustafa Varıcılar, "Sıkılıyorum evde oturmaktan, çok sıkılıyorum. Dışarıda ölmezsem evin içinde öleceğim. Onun için dışarı çıkıyorum ve rahatlıyorum"diye konuştu. 68 yaşındaki Ahmet Akpınar, “Geziyorum ne yapayım. Ben aşımı oldum korkmuyorum. 10.00-13.00 arası dışarı çıkabiliyorum. Saat şuan 16.00 ama ne yapayım” şeklinde konuştu. Fransa’dan Antalya’ya gezmeye gelen gelen Nurettin Bıyıkoğlu, “Turistlere serbest, 65 yaş üzerine yasak, 18 yaş altına yasak. Onlar mı getiriyor bu koronayı? Mesela ben turistim. Bana serbest. Turistlerde hastalık yok mu şimdi? Bu haksızlık. Fransa’dan geliyorum ama şikayetçiyim turistlere serbest olmasından. Ben karşıyım. Korona gitmeyecek, maskelerde süsümüz olacak” ifadelerini kullandı. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: