Antalya
12.04.2021
A
GÜNCEL , ADLİYE
Görevini yapmaya çalışan avukatlara çirkin saldırı
Görevini yapmaya çalışan avukatlara çirkin saldırı

Antalya’da icra memurları ile birlikte haciz işlemi için bir kafeye giden  iki avukattan biri  saldırıya uğradı. İşletme sahipleri, sopa ile genç avukatın kafasına ve beline vurarak ağır yaraladı. Dehşet dolu anları anlatan diğer Avukat Bertan Kırankaya, “Canımızı zor kurtardık” dedi.  

Antalya Barosu’na kayıtlı avukatlar Bertan Kırankaya, Uğurcan Arslan, haciz memuru ve bir polis memuru. biriken borçları yüzünden haciz işlemi başlatmak üzere Muratpaşa İlçesi Çağlayan Mahallesi Lara Caddesi üzerinde bulunan kafeye geldiler.  Avukatlar işletme yetkilisine haciz işlemlerini tebliğ ederken tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine işletme sahiplerinden birisi eline aldığı 1,5 metre uzunluğundaki sopa ile 26 yaşındaki Avukat Uğurcan Arslan’a saldırarak kafasına ve beline darbeler indirdi. Kavgayı olay yerinde bulunan polis ekibi ayırdı.

HASTANEYE KALDIRILDI

Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi sevk edilirken ambulans bekleyen genç avukatın acı içinde kıvrandığı görüldü. Daha sonra olay yerine gelen 112 ekipleri, aldığı darbeler ile yaralanan Avukat Uğurcan Arslan’ı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü.  Olay yerinde bulunan 1,5 metre uzunluğundaki sopa ise polis ekiplerince alınarak delil amaçlı kayıt altına alındı

TUTUKLANDILAR

Polis ekipleri 3 işletme çalışanını gözaltına aldı. Diğer taraftan Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili olarak soruşturma başlattı. Gözaltına alınan 3 şüpheli ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaralı avukatın durumunun ise iyiye gittiği olduğu öğrenildi.

CANIMIZI ZOR KURTARDIK

 Yaşadıkları dehşet dolu anları anlatan Avukat Bertan Kırankaya, “Normal haciz işlemlerini uygulamak için bir haciz memuru ve polis ekibi ile olay yerine geldik. Hiçbir şekilde sesimizi yükseltmemize rağmen güzel ve iyi niyetli bir şekilde borçlarını ödemeleri konusunda karşı tarafa bilgi veriyorduk. O esnada işletme yetkilisi eline aldığı büyük sopa ile önce camları kırdı, daha sonra ise meslektaşımın sırtına ve kafasına vurdu. Zaten halini de gördünüz. Canımızı zor kurtardık. Bu olaylar son zamanlarda artmaya başladı. Çok üzgünüm. Genç bir arkadaşımdı. Şikayetçi olacağız. Meslektaşlarımız da bize destek verecek. 6-7 kişi bize saldırdı. Biz geldiğimiz zaman zaten 7-8 kişi içeride bekliyordu. Resmen dövmeye gelmiş gibi bir durumları vardı. Biz bu dosyanın tarafı değiliz parayı alacak olan da ben değilim. Biz bunları güzel güzel izah ettik. Hırslarına yenik düşerek bize saldırdılar” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: