Antalya
09.04.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Çevreci Komşu Kart 5 yaşında
Çevreci Komşu  Kart 5 yaşında

Muratpaşa Belediyesi'nin nisan ayında beşinci yılına giren Çevreci Komşu Kart projesiyle toplanan nitelikli atık miktarı 16 milyon kiloyu aştı.

Nisan ayıyla birlikte 5'nci yılına giren projede 16 milyon 112 bin 794 kilogram nitelikli atık evlerden toplandı. Bunun karşılığında Çevreci Komşu Kart sahiplerine 5 milyon 189 bin 540 lira karşılığı puan yüklendi. Çevreci Komşu Kart'la, ev ekonomisi için bugüne kadar hiç olmayan bir maddi kaynak oluşturulurken zaman içinde bitkisel atık yağ ve içerdiği kimyasallarla insan sağlığına zararları bilenen elektrikli ve elektronik atıklar da Çevreci Komşu Kart kapsamında toplanmaya başlandı.

NAKDE DÖNÜYOR

Çevreci Komşu Kart'ta 2021 yılında yepyeni bir dönem başladı. Geçmiş yıllarda sadece anlaşmalı market ve fırınlarda kullanabilen Çevreci Komşu Kart, yeni yılda 'para kart' özelliği kazandı. Yeni dönemde, Çevreci Komşu Kart artık üye iş yeri sınırı olmadan kredi kartı pos cihazı olan her yerde kullanılıyor. Tüm bunlarla birlikte, Çevreci Komşu Kart'la kazanılan puanlar bankamatiklerden nakit para olarak da çekilebiliyor. Yılın üç aylık döneminde para kart özelliğine sahip 10 bin 357 kart sahiplerine ulaştırıldı, 7 bin 706'sı aktif hale getirildi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: