Antalya
08.04.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
İyi Parti'de yeni atamalar
İyi Parti'de yeni atamalar

İyi Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na Ramazan Ergin’in yerine Ayşegül Şengezer atanırken, ‘Güneşin Kadınları Projesi’nin Antalya Kurucu Başkanı olarak Şükriye Karaben görevlendirildi. Eski Gençlik Kolları Başkanı Ergin, görev değişikliği nedeni ile yönetime tepki gösterdi

İyi Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, Antalya İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na Avukat Ayşegül Şengezer’in atandığını açıkladı. Başkan Başaran, “Görevini layıkıyla yerine getireceğine inandığım Ayşegül başkanımıza sonsuz başarılar diliyorum. Partimizin yönetim kurulunda da yer alan Gençlik Kolları Başkanımızın ilerleyen yıllarda tıpkı Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener gibi büyük bir siyasetçi olacağına inanıyorum” diye konuştu.

KARABEN’E YENİ GÖREV

İYİ Partinin, kadının başta ekonomi olmak üzere hayatın her alanında güçlenmesi için başlattığı "Güneşin Kadınları Kadın Kooperatifleri Projesi" bir çok ilde hayata geçirilirken, Antalya’da Kurucu Başkanı olarak Şükriye Karaben görevlendirildi. Partinin Kadın Politikaları Başkanlığınca kadın emeğinin değerlendirilmesi ve kadının istihdama katılımının artırılması amacıyla Türkiye genelinde başlatılan kadın kooperatifleri kurulması çalışmaları ülke genelinde hızlı bir şekilde devam ederken, kadın kooperatiflerinden biri de Antalya’ya kuruluyor.

ERGİN VE EKİBİNDEN TEPKİ

Bu arada İyi Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Ramazan Ergin ve yönetimi, görevden alınmalarına ve yerlerine Ayşegül Şengezer’in atanmasına tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan Ergin ve yönetimi, “Siyasi olarak tek hedefi milletvekili olmak olan İl Başkanı Mehmet Başaran ve tek derdi il başkanından sonra başkanlık koltuğuna oturmak olan Gençlik Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Engin Uğurli, gençlik kollarını güçlendirmek ve gençlerin dertlerine derman olmaya çalışmak yerine kurucu sıfatı da taşıyan İl Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Ergin'i görevden aldırmakla meşgul olmaktadırlar. Gençleri karşılarına alıp konuşmak, gerektiğinde onlara yol göstermek ya da sorunları birlikte aşmak için uğraş vermek yerine gençlik kollarında bizlerle hiç ter dökmemiş bir kişiyi habersiz bir şekilde gençlik kolları il başkanı yapmak bu partiye ne kazandıracaktır? İktidarının yaptıkları liyakatsizliklere kızarken Türkiye'nin en büyük illerinden olan Antalya'nın gençlik teşkilatında bile liyakatin gözetilmemesi ve gençlerin emeklerinin görmezden gelinmesi İYİ Parti'ye gönül vermiş gençlere nasıl anlatılacaktır? Bizler biliyoruz ki bu bir bayrak yarışıdır fakat bayrağı bizlerle koşmamış bir kişiye devretmek hangi teşkilatçılıkta vardır?” görüşünü paylaştı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: