Antalya
30.03.2021
A
GENEL , YAŞAM
DUYGUSAL VEDA
DUYGUSAL VEDA

TRAC Antalya Şubesinin 34 yıldan bu yana başkanlığı görevini yapan Selim Şanlı, görevini telsiz operatörü Metin Karakuzu'ya devrederken duygusal anlar yaşandı.

ACİL Afet Haberleşme İstasyonu'nun çalıştıran, doğal afet olaylarında devlet adına yurt içi ve yurt dışı haberleşmesini telsiz sistemleri üzerinden kesintisiz sağlayan Türkiye Radyo (Telsiz) Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Antalya Şubesinin genel kurulu Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sahası içinde yapıldı.

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

34 yıldır şube başkanlığı görevini yürüten Selim Şanlı, gözleri yaşararak yaptığı veda konuşmasında telsiz operatörlerine duygulu anlar yaşattı. Selim Şanlı, TRAC Antalya Şubesi'nin kuruluşundan bugüne kadar geçen zaman içinde yaşanan anılarını sıraladı, ülkemizde yaşanan deprem, yangın, sel gibi büyük felaketlerde hayati önem taşıyan telsiz haberleşmesinin önemine değindi.

YENİ BAŞKAN KARAKUZU

TRAC Genel Sekreteri Muhsin Bozkurt'un da destek verdiği genel kurulda yapılan seçimde yeni yönetim kurulu Metin Bozkurt (Başkan), Yusuf Demir (Başkan Yardımcısı), Mustafa Doğan Ayhan (Sekreter), Hasan Oflas (Sayman), Nedim Aymen'den (Üye) oluştu. Denetim Kurulu'na da Selim Şanlı, Güray Güntürkün, Erdal Arpartun seçildi. Şanlı'dan bayrağı devralan Karakuzu, valilik ve yerel yönetimlerin işbirliğinde Antalya bölgesinde nokta 'Acil Afet Haberleşme İstasyonları'nın oluşturulması, arama kurtarma ve haberleşme birimlerinin kurulması için çaba göstereceklerini anlattı. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: