Antalya
29.03.2021
A
GENEL , KÜLTÜR-SANAT
Modern Zamanlar, sanat derneğini dönüştü
Modern Zamanlar, sanat derneğini dönüştü

2007 yılından bu yana sinema dergisi olarak faaliyet yürüten Modern Zamanlar, geçtiğimiz cumartesi günü  Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleşen 1. Olağan Genel Kurul’un ardından dernekleşme sürecini tamamladı.

Kısa adı Antalya Modern  olan Modern Zamanlar Sanat Derneği, edebiyat, tiyatro, sinema, plastik sanatlar, müzik, dans, fotoğraf gibi sanat dallarında faaliyet yürütmeyi planlıyor. Genel Kurul’da derneğin başkanı olarak Necla İnci Bayrak seçildi. Bayrak’ın dışında Oya Boysan, Gülnur Karaaslan, Nesrin Erke, Didem Derin Marangoz, Filiz Müzezzinoğlu, Betül Şahin gibi isimlerin bulunduğu Antalya Modern’in kurucuları arasında, kent sanat camiasının yakından tanıdığı Ebru Nalan Sülün, Hülya Özyol, Murat Erke, İsmet Aydın, Okan Cinemre, Mustafa Fadıl Sözen, Levent Yaylagül gibi isimler de bulunuyor.

ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Modern Zamanlar Sanat Derneği Necla İnci Bayrak,  "Dergi sayfalarından doğan, Pâyidar adlı tiyatro oyunuyla geniş kesimleri kucaklayan, Protest Müzik ya da Filmlerle Türk Sinema Tarihi gibi etkinliklerle yol alan oluşumumuz, dernek kimliği altında bundan sonra çok daha nitelikli sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacak” dedi

DÜNYAYI SANAT KURTARACAK

Şükrü Erbaş ve İlke Türkdoğan’ın da küçük bir dinletiyle davetlilere seslendiği Genel Kurul sonrasında bir açıklama yapan derneğin danışmanı, sinema yazarı Tuncer Çetinkaya ise “Bu girişim, tüm renklerin kirlendiği bir dünyada ve ülkemizde beyazı korumak, ona sahip çıkmak üzere yola çıktı.  Tamamı kadınlardan oluşan yönetim kurulu, duyarlı bakışıyla, kentimizde eksikliği hissedilen kültürel çalışmalara yeni bir çehre kazandıracak ve dünyayı sanatın kurtaracağı düşüncesini tüm Antalya’ya ulaştıracak” görüşüne yer verdi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: