Antalya
19.03.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Gaziler Aile Yaşamı Merkezi açıldı
Gaziler Aile Yaşamı Merkezi açıldı

Çeşitli sosyal hizmetlerin verileceği ve içerisinde 400 metrekare büyüklüğünde aile sağlığı merkezinin bulunduğu Gaziler Aile Yaşam Merkezi, törenle vatandaşların hizmetine sunuldu.

Gaziler Aile Yaşam Merkezi'nin(AYM) açılış törenine AK Parti Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Başkan Hakan Tütüncü, Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, belediye meclis üyeleri, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

ATAMA YAPILACAK

Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, “Gaziler ASM’ye Nisan ayında hekim ataması yapılacak. Gaziler ASM, 1 hekimle hizmet vermeye başlayacak. Mahallenin nüfusu 6 bin gözüküyor. Nüfus artışına göre hekim sayısı artıracağız.” dedi

İKİ AİLE HEKİMİ OLACAK

Başkan Hakan Tütüncü, Gaziler Aile Yaşam Merkezi’ndeki ASM ile doktoru ve şifayı mahalleye getireceklerinin altını çizerek, “Aile Yaşam merkezlerinin kalbini doktor ve şifa oluşturuyor.  Antalya İl Sağlık Müdürlüğümüz, Gaziler Yaşam Merkezi’ne, iki aile hekiminden oluşan bir ASM kurdu. Bu ASM de, bugünden itibaren doktor mesaiye; hemşehrilerimizi muayene etmeye, reçetelerini yazmaya başlayacak." diye konuştu.

TÜTÜNCÜ'YE TEŞEKKÜR
AK Parti Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal da,  “Gaziler Aile Yaşam Merkezi projesi nedeniyle Hakan Başkan ile gurur duydum. Kadınlara yönelik yaptığı hizmetlerden dolayı da Hakan Başkan’a teşekkür ederim. Sağlık ve çocuklarla ilgili projeler başta olmak üzere her türlü çalışmasında Kepez Belediyesinin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: