Antalya
19.03.2021
A
ARŞİV , VİDEOLU HABERLER
Şehitlikte duygu seli-VİDEO
Şehitlikte duygu seli-VİDEO

ANTALYA'da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Şehitlik'te anma töreni düzenlendi. Törene, 2015 yılında Şırnak'taki terör saldırısında sağ bacağını kaybeden Gazi Adnan Yavuz (27), kucağında 1 yaşındaki oğlu Evren ile katıldı.

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Uncalı Mezarlığı içerisindeki Şehitlik'te tören düzenlendi. Törene Vali Ersin Yazıcı, CHP Antalya Milletvekilleri Aydın Özer ve Cavit Arı, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erdal Köse, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Savcısı Halil İnal ile şehit yakınları ve gaziler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Şehitler Anıtı'na çelenk konulmasıyla devam etti.

MİNİK EVREN'DEN KARANFİL

Şehitlikteki tören sonrası, bazı şehit yakınları ve gaziler şehit mezarlarını ziyaret etti. 2015 yılında Şırnak'taki terör saldırısında sağ bacağını ve sağ böbreğini kaybeden Gazi Adnan Yavuz, törene 1 yaşındaki oğlu Evren ile katıldı.

ONLARI MİNNETTARIZ

Üzerinde asker kıyafeti bulunan minik Evren, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Şehitlere sonsuz minnet duyduklarını söyleyen Adnan Yavuz, “Ben de gaziyim. Bir daha olsa, gözümü kırpmadan bir daha yaparım. Buradaki bütün şehitlerimiz, çocuklarımız bugün hayatlarına daha güzel devam edebilsin diye canlarını feda etti. Onlara sonsuz minnettarız." dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: