Antalya
11.03.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek: Yerli uçak ne oldu? Atmosferde kayıp mı oldu?
CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek: Yerli  uçak ne oldu? Atmosferde kayıp mı oldu?

AK Parti iktidarında bir çok vaadin hayata geçirilmediğini savunan CHP Antalya Milletvekil Rafet Zeybek, "Bir yerli uçak vardı, ne oldu?” diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Rafet Zeybek yaptığı yazılı açıklamada, "19 yıllık AK Parti iktidarında unutulan sözleri, hayata geçirilemeyen vaatleri ve projeleri ortaya çıkarmak için bir çalışma başlatıyoruz. İlk olarak yerli uçak konusundaki vaatleri sormak istiyoruz." dedi.

HİÇ YERE İNMİYOR MU?

2010-2011 yıllarında bilboardlara sıra sıra asılmış afişlerde "Yerli uçağımız göklerde" sloganın yer aldığını hatırlatan Zeybek açıklamasında, "O gün bugündür Erdoğan’ın fotoğrafıyla birlikte ben de, milletvekili arkadaşlarım da, halkımız da gökyüzüne bakıyoruz. 2011’den bu yana boynumuz tutuldu göğe baka baka. Sonra 2019 yılına gelindiğinde yandaş bir kanalda bir kez daha aynı palavra şu sözlerle sunuluyor: ‘Türkiye'nin öz sermaye ile üreteceği yerli uçak yıl sonunda kullanıma başlanacak...’ Ve tabi yine hüsran, yine hayal kırıklığı. Ya da biz göremiyoruz. Yerli uçağımız o kadar göklerde ki atmosferden dışarı çıkmış ya da bulutların arasında dolanmaktan memnun, hiç yere inmiyor. İktidar yalan ve aldatmaca politikasından asla vazgeçmedi. Her zaman yaptığı şey bu! 'Uçuk bir vaat ve yandaş medya ile o vaadi vatandaşlara yutturmaya çalışmak' gelenek haline geldi. Fabrikan olmadan, üretmeden nasıl yerli bir uçak yapacaksınız? Bu halkın aklıyla alay etmektir. Biz bu içi boş vaatleri takip etmeye ve AKP’nin halka söylediği yalanları tek tek ortaya çıkarmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: