Antalya
01.03.2021
A

Tüm dünyada devam ettiği söylenen covid-19 ile ilgili bir dizi tedbirler uygulanıyor.

Gece ve hafta sonu sokağa çıkma yasakları var.

65 yaş üstü günün 21 saatini evde sadece 3 saatini dışarıda geçiriyor.

Başta lokantalar, kahvehaneler olmak üzere toplu görüşmelere açık alanlar kapalı.

Bakıyorsunuz bir köy ya da ilçe karantinaya alınmış yani bölgesel karantinalar uygulanıyor.

Her türlü toplantı,  basın açıklaması yasak.

Başta Atatürkçü Düşünce Derneği, barolar gibi demokratik kitle örgütlerinin kongre yapması yasak.

Elbette kongrelerini yapan AKP’ye ve her gün bir kongreye katılan insan kadar insanı ağırlayan AVM’lere yasak yok!

İktidarın kongrelerinde ise hiçbir tedbir yok!

İnsanlarımız, çocuklarımızı, 65 yaş üstü yurttaşlarımızı koronadan dolayı kısıtlayan iktidardan ve ne bilim kurulundan bu kongreler için ses çıkmıyor.

Bağımsız ülkelerde siyasiler başta olmak üzere tüm kurumlar bilimin ışığında yürür. Bizde ise tam tersi durum yaşanıyor. Bilim kurulu üyeleri bence bir an önce görev yaptıkları kuruma geri dönsünler belki orada daha faydalı olurlar.

Demokratik kitle örgütleri topluma ışık tutan kurumlardır. Toplumun en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde ertelenen genel kurullar sonucu kurumlar karanlığa boğulmuştur. Bugün sessizliğe bürünerek dolaylı ya da doğrudan iktidara destek verir konumdadırlar.

AŞI ONAM FORMU

Hızlı mutasyona uğradığını hatta aşının bir işe yaramadığını ifade eden haberlere ya da uzmanların açıklamasına rastlıyoruz. Gerçi tarafsız haber yapan çok az basın yayın kuruluşunda rastlayabiliyoruz. Toplumu tatmin eden bir açıklama ya da uygulamanın olmadığının göstergesi olarak AKP’nin kongreleri aslında her şeyi anlatıyor.

Diğer yandan aşı tartışması paralı parasız üzerinden devam ediyor. Oysa bu kadar hızlı mutasyona uğrayan covid-19 için üretildiği iddia edilen aşılar için uygulanan yöntem çok da gündeme gelmiyor.

Aşıyı olacak kişiye “aşı onam formu” adı altında bir belge imzalatılıyor. Bilgilendirme yapılmasının ve karşılığında da rıza gösteren kişiye bir belge imzalatılmasın neresi yanlış diyebilirsiniz. Ancak onam formunun içeriğine bakarsak o kadar basit olmadığı görülür! Özellikle ek bilgilendirme bölümüne bakılırsa ne demek istediğim daha anlaşılır olacaktır.

“EK BİLGİLENDİRME Mevcutta size uygulanan aşının faz 3 çalışmaları tamamlanmamıştır. Pandemi nedeniyle faz 3 çalışması tamamlanmadan Sağlık Bakanlığı tarafından " acil kullanım onayı " verilmiştir. Bu nedenle aşı ile ilgili bilimsel veriler yetersizdir. İlk evre - ileri evre yan etkilerinde değişiklik olabilir.”

Faz 3 tamamlanmamıştır. Çalışmalar devam ediyor yani DENEY devam ediyor deniyor!

DENEY varsa DENEK de vardır!

Anayasa ile güvenceye alınan sağlık haklarımızın ihlal edilmesi bir yana devletin devamlılığındaki ana unsur olan millet tehlikeye atılıyor.

CHP DEYİNCE AKLA NE GELİR!

CHP deyince akla KUVAYI MİLLİYE gelir! Yedi düveli ve vatan hainlerini yenilgiye uğratan ve Cumhuriyeti kuran ATATÜRK gelir! Lozan gelir, İNÖNÜ gelir! Kıbrıs barış harekâtı, ECEVİT gelir! Şehit olamadım diye ağlayan dedelerim ve şehit olan amcalarım gelir… Tüm şehitlerimiz, gazilerimiz gelir…

Kurucu irade gelir! Eğer uluslar arası bir proje ile milli devlet yok edilmek isteniyorsa önce kurucu irade yok edilmelidir. Kurucu irade ise CHP’dir. CHP milletvekili Kadri Enis BERBEROĞLU’nun mahkeme sürecinin önümüzdeki günlerde çok tartışılacağı görülüyor.

Yeni anayasa ve parti kapatma davalarının iç içe geçtiği günlerdeyiz.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok