Antalya
22.02.2021
A
GENEL , SPOR
Öztürk kabul etmedi, Yılmaz liste hazırlıyor
Öztürk kabul etmedi, Yılmaz liste hazırlıyor

Antalyaspor’da Mustafa Yılmaz ve Emin Hesapçıoğlu, önceki gün Bodrum’a giderek Fikret Öztürk’e, “Göreve devam edin” teklifinde bulundu. Öztürk’ten olumsuz cevap alan Yılmaz, başkanlığa soyundu ve yönetim kurulu için liste hazırlamaya başladı. 

 

Antalyaspor A.Ş.’de yarın yapılacak genel kurul öncesi hareketli dakikalar yaşanıyor. Antalyaspor A.Ş. Başkanlığı görevini bırakan Emin Hesapçıoğlu ile Antalyaspor Derneği ve Vakfı Başkanı Mustafa Yılmaz, önceki gün Bodrum’a giderek eski başkan Fikret Öztürk ile bir görüşme gerçekleştirdi. Öztürk’e göreve devam etmesi yönünde teklifte bulunan Hesapçıoğlu ve Yılmaz, olumlu yanıt alamadı. Verdiği sözün arkasında olduğunu ve 600 milyon liranın üzerindeki borcu ödemeye devam edeceğini tekrarlayan Öztürk, ancak aktif olarak görevde olmayacağını söyledi.

15 İSİM KESİNLEŞTİ GİBİ

Öztürk ile yapılan görüşmenin ardından Antalya’ya dönen Hesapçıoğlu ve Yılmaz, genel kurul için yeni yönetim kurulu listesi oluşturmaya başladı. Seçilmesi durumunda Mustafa Yılmaz’ın yönetiminde yer alacak isimlerin büyük bölümü kesinleşti. Son anda bir değişiklik olmazsa Yılmaz’ın yönetiminde şu isimler yer alacak: Emin Hesapçıoğlu, Mustafa Sak, Emrah Çelik, Neşet Koçkar, Aziz Çetin, Rıdvan Güzel, Yıldıray Karaer, Ramazan Karabulut, Mehmet Kara, Mehmet Aygün, Aytaç Alpay, Fesih Tamince, Berkay Bahar, Rasim Feyzan Doğu ve Emin Gülmez.

SAYI 22’YE ÇIKABİLİR

Antalyaspor A.Ş.nin mevcut yönetimi 18 kişiden oluşuyor. Mustafa Yılmaz, görüşme halinde oldukları diğer isimlerin de ikna edilmesi halinde bu sayıyı 22’ye kadar çıkarmayı planlıyor. Yönetimde yer almaları istenen Antalya Limanı’nın Katarlı İşletmecisi Q Terminals W.L.L., CW Enerji’den Tarık Sarvan ve Yüksel Tohum’un sahibi Mehmet Yüksel ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun devreye girerek bizzat görüşeceği ve yönetimde yer almaları konusunda telkinde bulunacağı belirtiliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in tavsiyesi ile Metin Altunbaş’ın da listeye alınabileceği belirtiliyor. Yönetime girecek isimlerden maddi destek bekleyen Yılmaz’ın, bu nedenle şehrin ileri gelenlerinden ve Bakan Çavuşoğlu’ndan destek istediği öğrenildi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: