Antalya
16.02.2021
A
GENEL , POLİTİKA
Teşekkürlü atamaya tepki
Teşekkürlü atamaya tepki

CHP Antalya Milletvekili Zeybek, Antalya Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne atanan Yavuz Gürhan’ın sosyal medya hesabından AKP İl Başkanı ve milletvekillerine teşekkür etmesini eleştirdi.

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, 13 Şubat günü Resmi gazetede yayınlanan karar ile Antalya Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne asaleten atanan Yavuz Gürhan’ın sosyal medya üzerinden neden AKP İl Başkanı ve Milletvekillerine teşekkür ettiğini, bu atamada AKP İl Başkanı ve Milletvekillerinin talep ve görüşlerinin mi alındığını sordu.

BÜROKRASİ AKP’YE Mİ TESLİM EDİLDİ?

Zeybek, yaptığı yazılı açıklamada “AKP döneminde atanan bürokratların İl Başkanlarına teşekkür ettiği sisteme “partili Cumhurbaşkanlığı sistemi” diyoruz. Antalya İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne atanan bürokrat neden AKP İl Başkanına ve Milletvekillerine teşekkür etme gereği duyar anlamak mümkün değil. Devletin bürokrasisi, AKP’nin bürokrasisine teslim edilmiş durumdadır.” dedi.

ATAMALAR PARTİDEN Mİ GEÇİYOR?

 AKP’nin Gençlik ve Spor Müdürlüğünde referanslı bu atamanın örneklerinin yargı başta olmak üzere kamunun birçok alanında olduğunu da iddia eden Zeybek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bürokraside atama ve terfilerde AKP İl Başkanları ve Milletvekillerinin referans olduğu, işe alımlarda da bu kriterlerin kabul gördüğü iddialarına da önergemizde yer verdik. Ülkemizde yüz binlerce gencimiz iş ve atama beklerken, bu umutla sınavlara girerken, AKP’nin bürokrasiye müdahale etmesi adaletsizliktir. Atanan müdürün devletin müdürü mü, AKP’nin müdürü mü olacağını dikkatle takip edeceğiz. Liyakatin yok sayıldığı, parti referansının kabul gördüğü bu düzen mutlaka değişecektir.”  

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: