Antalya
16.02.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Dere’den başkanlara teşekkür ziyaretleri
Dere’den başkanlara teşekkür ziyaretleri

AESOB Başkanı Dere, Manavgat, Serik, Demre ve Kaş’ta Kaymakam ve Belediye Başkanlarını ziyaret ederek esnaf ve sanatkarların pandemi sürecindeki durumları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ve Demre Belediye Başkanı Av. Okan Kocakaya’yı makamında ziyaret ederek pandemi sürecinde esnafa verilen destekler için teşekkür etti.

BAŞKAN SÖZEN’E TEŞEKKÜR

 Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e, esnaf ve sanatkarlara vermiş olduğu destekler için teşekkür eden Dere, “Manavgat İlçemizde esnaf ve sanatkarlarımıza maske ve el dezenfektanı dağıttınız. Belediyemize müracaat ederek sıkıntısını beyan eden esnaflarımızın kiralarını tahsil etmediniz. Berber, güzellik salonu ve kuaförlerin, taksi ve taksi duraklarının, şehir içi minibüslerin, pazar yerlerinin, Sanayi Sitesinin dezenfekte edilmesini sağladınız. Yine, ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri dağıttınız. Sağlamış olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

SÖZLEŞMELER UZATILDI

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’a, bu süreçte esnaf ve sanatkarlardan 6 ay kira alınmaması dolayısıyla teşekkür eden Dere, “Serik İlçemizde esnaf ve sanatkarlarımıza maske ve el dezenfektanı dağıttınız. Bu süreçte, toplu taşıma araçları, taksi ve taksi durakları, pazar yerleri, sanayi sitesi, esnaf çarşıları dezenfekte edildi. Yine, kira sözleşmelerinin uzatılması, turizm ve pazarcı esnafımızdan işgaliye ücreti alınmaması ve esnaflarımıza yönelik yapılan tüm destekler dolayısıyla teşekkür ediyoruz.” dedi.

KAŞ’TA 3 AY KİRA ALINMADI

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’a da teşekkür eden Adlıhan Dere, “Pandeminin ülkemizde görüldüğü 2020 Mart ayından bu yana 11 aylık süreci geride bıraktık. Bu süreçte Kaş Belediyesi kiracısı olan ve kapalı durumda olan esnaflarımızdan 3 ay kira almadı, esnaf ve sanatkarlarımıza maske ve el dezenfektanı dağıtıldı, işyerleri dezenfekte edildi. Pandemiyle mücadele ettiğimiz bu süreçte esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olarak destek veren Kaş Belediye Başkanımız Mutlu Ulutaş’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

ESNAFIN YANINDA OLDUNUZ

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Demre Belediye Başkanı Av. Okan Kocakaya’ya Belediye kiracısı olup pandemi sebebiyle işyeri kapalı olan esnaflardan kira alınmaması dolayısıyla teşekkürlerini ileterek, “Esnaf ve sanatkarlarımıza maske ve el dezenfektanı dağıtılması,. Pandeminin başlangıcından bu yana Demre esnafımıza önemli destekler sağladınız. Bundan sonra da esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olacağınıza inanıyoruz.” dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: