Antalya
09.02.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Konyaaltı’ndan çiftçiye destek
Konyaaltı’ndan  çiftçiye destek

 KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, tarım ve hayvancılığa yönelik desteklerini sürdüreceklerini belirterek, "Amacımız, çiftçimiz için sürdürülebilir çözümler sağlamak" dedi.

Belediyeye ait tarlada ürettikleri Çandır Fasulyesi ile bölgede fasulye üretimini 15 kat artırdıklarını dile getiren Başkan Esen, aynı zamanda küçük ve büyükbaş hayvancılığa da önemli destekler sağladıklarını ifade etti. Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vural Şahin'i makamında ziyaret eden Esen, çiftçiye olan bu desteklerinin süreceğini belirtti. Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vural Şahin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Semih Esen'e teşekkür etti.

ÜRETİM 15 KAT ARTTI

Bölgede 20 bin baş hayvanın yıllık devlet programlı aşılarını Konyaaltı Belediyesi olarak karşıladıklarını dile getiren Başkan Esen, mera alanlarında da küçükbaş hayvanların yaz aylarında güneşten korunabilecekleri gölgelikler ve su içebilecekleri suluklar inşa ettiklerini söyledi. Tarım çiftçisine de destek olduklarını ifade eden Başkan Semih Esen, "Yarbaşçandır mahallesinde mülkiyeti belediyemize ait arazide Çandır fasülyesi üretimi yapıyoruz. 2017 yılı itibariyle 2 tona kadar gerileyen üretim rekoltesini, yaptığımız teşvikle 15 kat artırarak 30 tona çıkardık. Buradaki amacımız hem üretimi teşvik etmek, hem de bir marka olan Çandır fasülyesini ülke geneline tanıtmak" dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: