Antalya
08.02.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Ekmek parası derdi virüsü unutturdu
Ekmek parası derdi  virüsü unutturdu

Büyükşehir Belediyesi’nin '334 kamu personeli alınacak' duyurusu üzerine, formlarını doldurup teslim etmeye çalışan vatandaşlar, iş umuduyla sosyal mesafe kurallarını unuttu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın bünyesine 334 kamu personeli alımı gerçekleştirileceğini açıklanması üzerine başvurular için vatandaşlar belediyeye akın etti.

SON BAŞVURU BUGÜN

Adayların en geç 9 Şubat 2021 tarihine(Bugün) kadar başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekiyor. Bu nedenle yüzlerce kişi başvuru formlarını doldurmak için birbirleriyle yarıştı. İnsan kaynakları departmanından aldıkları formları hızla doldurup teslim etmek için araba kaportaları, kaldırım taşları ve çöp kutularının üzerinde form dolduranlar sosyal mesafe kurallarını da unuttu.

ARANAN ŞARTLAR

Adaylarda aranan şartlar, "Antalya il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak, en az ilk okul mezunu olmak, T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, kamusal haklarından mahrum olmamak, Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen suçlardan ceza almamış veya mahkum olmamış olmak, her hangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak" diyerek açıklandı. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: