Antalya
04.02.2021
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
Cinayeti sevgilisine itiraf etmiş
Cinayeti sevgilisine itiraf etmiş

CHP Döşemealtı eski İlçe Başkanı Hasan Haluk Yalçın'ı öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan eski Özel Harekat Polisi Hakan Balcı'nın (50) sevgilisi S.E. mahkemede, “Saat 02.30 civarında eve geldiğinde pantolonunda ve iki elinde kan lekeleri vardı. Ne olduğunu sordum, 'Ben adam öldürdüm' dedi” şeklinde ifade verdi.

 

Hakan Balcı hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'kasten öldürme' suçundan iddianame hazırlandı. Antalya 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edilen ve ilk duruşması yapılan davada cinayet sanığı Hakan Balcı, maktul ile birlikte ortak büfe işlettiklerini ve aralarındaki alacak verecek meselesi olduğunu iddia ederek, “Olay günü birlikte 8-10 metrelik dereye yuvarlandık. Elimdeki silah bir kez ateş aldı. Ortam karanlıktı. Silahın kendisine isabet edip etmediğini bilmiyorum. İkimiz de oturur vaziyetteydik. Hasan Haluk yine küfretmeye başladı. Boğuşmaya devam ettik. Bana borcunun olmadığını söyleyerek, küfretmeyi sürdürdü. Ben de 'Allah belanı versin. Şu düştüğüm hale bak' dedikten sonra olay yerinden ayrıldım. Onu soranlara da yolda bıraktığımı söyledim" diyerek, cinayeti işlemediğini öne sürdü.

SEVGİLİSİNİN İFADESİ, SANIĞI YALANLADI

Sanığın iki yıldır birlikte yaşadığı sevgilisi S.E. ise tanıkların aksine ifade verdi. S.E. ifadesinde şunları söyledi: “Hakan Balcı, saat 02.30 sıralarında eve geldi, uyandım. Pantolonunda kan lekeleri vardı. İki elinde de kan lekeleri vardı. Ne olduğunu sordum, 'Ben adam öldürdüm' dedi. Ben de 'Nasıl oldu?' diye sordum, 'Alacağım vardı, para yüzünden öldürdüm' dedi. Adamın koluna, bacağına ateş ettiğini, boğduğunu, suya attığını, üç kez gidip ölüp ölmediğini kontrol ettiğini söyledi. Ben 'Gidip birlikte bakalım. Belki ölmemiştir' dedim. Hakan duş aldı, uyuduk. Sabah 09.00'da uyandığımda Hakan giyinik vaziyetteydi. 'Bir yere mi gidiyorsun' dedim. O da 'Adama bakmaya gidiyoruz' dedi. Birlikte ormanlık alana gittik. Araçtan inmemiştik. Yolun karşı tarafında ormanlık alanda beyaz renkli 2 araç vardı. Hakan o araçları görünce 'Adamı bulmuşlar' dedi ve oradan uzaklaştık" dedi.

NE OLMUŞTU?

Olay, geçen yıl 28 Eylül tarihinde, CHP Döşemealtı eski İlçe Başkanı Hasan Haluk Yalçın ile Hakan Balcı, Döşeemaaltı ilçesindeki bir mekanda karşılaştı. Tartışan Yalçın ve Balcı, otomobille ormanlık alana gitti. Emekli Özel Harekat Polisi Hakan Balcı, burada Hasan Haluk Yalçın'ı tabancayla yaralayıp, boğarak öldürdü. Balcı, sonrasında cesedini yakmak için ormanı ateşe verip, bölgeden ayrıldı. Soruşturma başlatan Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri Hakan Balcı'yı evinde gözaltına aldı.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: