Antalya
27.01.2021
A
GENEL , ÇEVRE , YAŞAM
Karakış fena vurdu
Karakış fena vurdu

Antalya’da karakış etkisini hem yağmur, hem de fırtına ile gösterdi. Metrekarede 180 kilogramı bulan yağmur ve hızı saatte 130 kilometreye ulaşan fırtına ağaçları yıktı, cadde ve sokaklara göle döndürd, trafiğe felç etti. Bazı ağaçlar devrilen araçların altında kaldı

Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü'nün şiddetli yağış ve kuvvetli rüzgar için uyarıda bulunduğu Antalya'da yağış, Salı günü  akşam saatlerinde başladı.

HEM YAĞMUR, HEM FIRTINA

Kent merkezinde gece saatlerinde etkisini artıran yağış, fırtına ile birleşti. Kuvvetli rüzgar nedeniyle çöp konteynerleri devrildi, bazı ağaçlar yerinden söküldü. Sabaha karşı etkisini artıran yağmur nedeniyle de birçok noktada su birikintisi oluştu, sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı.

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ, AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Fırtına nedeniyle kökünden sökülerek devrilen ağaçlar bazı araçlara da zarar verdi. Gün boyunca devam eden yağış, cadde ve sokaklarda su baskınlarına neden oldu. Yağıştan dolayı bazı araçlar su da mahsur kaldı, kentin ana arterlerinde dahi araç sürücüleri ilerlemekte zorlandı. Polis ve Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri, sorun yaşanan bölgelerden gelen ihbarlara yönelik çalışmalar gerçekleştirdi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: