Antalya
26.01.2021
A
GENEL , YEREL YÖNETİM , POLİTİKA
Finike Kent Meydanı Projesi'ne Bakanlık engeli
Finike Kent Meydanı Projesi'ne Bakanlık engeli

Finike Belediye Başkan Geyikçi,  kent meydanı yapmak için belirledikleri alanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ibadet alanına çevrildiğini ve böylece projelerinin önüne engel konulduğunu savundu.

 

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, hayata geçirmeyi planladıkları kent meydanı projesi ile ilgili yaşanan son gelişmeleri düzenlediği toplantı ile açıkladı. Belediye meclis üyeleri ile mahalle muhtarlarının da katıldığı toplantıda konuşan  Geyikçi, kent meydanı projesinin siyasi manevralarla engellendiğini ifade etti.

İBADET ALANINA ÇEVRİLDİ

Kent meydanı projesi ile ilgili imar planını hazırlayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunduklarını söyleyen Başkan Geyikçi, “Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz, planla ilgili bilimsel gerçeklerden yola çıkarak, talepte bulundu. Biz de bu talebi yerinde bularak, gerekli müdahaleleri yaptık. Bu arada da alan için hazırlanan meydan projemizi sayın Valimiz, sayın Kaymakamımız, bütün meclis üyelerimiz, bütün siyasi parti ilçe başkanlarımız ile paylaşarak onların da görüşlerini alarak projemizin son halini verdik. Tam ‘işlemler sona erdi meydana ilk kazmayı vurmaya hazırız’ derken bu defa da karşımıza Antalya İl Müftülüğünün alanda bir ibadet yeri ayrılması talebi çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız da bu talebi kabul ederek, ekranda gördüğünüz yere bin metrekare alanı kapsayan ibadet yerini imar planına işledi. Bu imar planı şuan askıdadır” dedi.

PROJEDE ZATEN MESCİT VAR

Başkan Geyikçi, “Biz meydan projemizde hem kadınlar hem de erkekler için 23’er kişilik olmak üzere 46 kişi kapasiteli mescit yapacağız. Yani özetle projemizde zaten ibadet için yer ayrılmış durumda. Daha da önemlisi cami yapılması düşünülen noktaya 250 metre mesafede bir adet, 650 metre mesafede de 2 adet camimiz olduğunu hatırlatmak isterim. Bu konuyu Bakanlığımıza da aktardık” diye konuştu.

BIRAKIN DA HİZMET EDELİM

Hükümet yetkililerine “Bırakın Finike’yi Finikeliler yönetsin” şeklinde seslenen Geyikçi,  “Sığ ve kısır siyasi tartışmalarla ilçemizin gelişiminin önüne sırf siyasi hesaplar uğruna set çekmek hoş değil. Bu olmamalı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratları, Antalya Müftülüğünün talebini teknik açıdan doğru görmüş olabilir. Ama yaşananlar gerçeklerle çelişmektedir.. Uzaktan kumanda uygulamaları ile Finike’nin, Finikelinin geleceğine ipotek koyulmasın. Gelin Finike için el ele verelim. İlçemizin geri kalmışlığına son verecek, ilçemizin çehresini değiştirecek, ilçemizi cazibe merkezi yapacak, turizmden hak ettiği payı aldıracak projemizi hep birlikte hayata geçirelim. Finike kazansın. Finikeli hemşerilerimiz kazansın” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: