Antalya
20.01.2021
A
GENEL , SPOR
Yılmaz: 7 milyon euro borçla bıraktılar
Yılmaz: 7 milyon euro  borçla bıraktılar

Kırmızı beyazlı takımda Öztürk ailesinin görevi bırakmasının ardından Antalyaspor Derneği ve Vakfı Başkanlığı görevlerini vekaleten yürüten Yılmaz, “Öztürkler, 61 milyon euro ve 88 milyon lira borcun tamamını ödeyecek. Kulübü 7 milyon euro borçla bırakıyorlar” dedi.

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şafak Öztük ile Antalyaspor Derneği ve Vakfı Başkanı Fikret Öztürk’ün görevlerinden istifa etmesinin ardından dernek ve vakıf başkanlığı görevlerine Mustafa Yılmaz vekaleten getirildi. Dernek ve Vakıf yöneticileri ile dün bir toplantı yapan Mustafa Yılmaz, kulübün mali bilançosu hakkında bilgi verdi.

YILMAZ BİLGİLENDİRDİ

Kulübün ilgili personelinin de hazır bulunduğu toplantıda Öztürk’lerin yaklaşık 600 Milyon TL’lik borcu ödemeye devam edeceğini belirten Yılmaz, “Öztürk ailesi, 41 Milyon Euro borçla devraldığı Antalyaspor için, 45 milyon TL sponsorluk ve 85 Milyon TL de nakit harcama yoluyla, toplam 130 Milyon TL harcama yaptı. Ayrıca Ocak 2021 sonuna kadar takımın tüm ödemelerini yaptılar” dedi.

ÖDEMEYİ SÜRDÜRECEKLER

Antalyaspor’un şu anda 61 Milyon Euro ve 88 Milyon TL borcunun olduğunu söyleyen Mustafa Yılmaz, “Bu borcu aile olarak ödemeye devam edecekler. Taksitlendirilmiş ve günü gelmemiş 7 Milyon Euro borç var ve bu borcu kulübe bırakacaklar. 7 Milyon Euro borç, Süper Lig takımı için ciddi bir sorun oluşturmayacaktır. İyi bir yönetimle bu borç rahatlıkla ödenebilir ve Antalyaspor’un geleceği parlak “ diye konuştu.

4 MİLYON EURO ARANIYOR

Bazı yöneticilerin bu konuda taahhüt alınıp alınmadığı konusundaki endişelerini cevaplandıran Yılmaz, “Bu konuda sıkıntı olmaz. Öztürk ailesi bu rakamı öder” demekle yetindi. 9 Şubat’ta Antalyaspor A.Ş. kongresinin yapılacağı kararlaştırılan toplantıda, pandemi yasakları kapsamında dernek ve oda seçimleri yapılamadığı için, Antalyaspor Derneği seçim tarihinin ilerleyen günlerde belirlenmesi kararlaştırıldı.

 

BORÇLARI ÖDYECEKLER

Toplantının ardından yazılı bir açıklama yapan Antalyaspor Derneği ve Vakfı Başkanı Mustafa Yılmaz, Öztürk ailesine bugüne kadar verdikleri hizmetler için teşekkür etti. Yılmaz, “Pandemi şartlarında, döviz kurlarının artmasına rağmen ve kulüplerin hiçbir geliri yokken Antalyaspor’u bu güne getirmeleri bile takdire şayandır. Öztürk ailesi, yapılan açıklamada belirtildiği gibi kulübün borçlarının tamamını ödeyeceğini beyan ederek görevden ayrılmıştır. Türkiye’de hiçbir kulüp yönetiminin ödeyemeyeceği büyüklükte parayı Antalyaspor’umuz için ödeyecek olan Öztürk ailesine, en azından bir gönül borcumuzun olduğunu düşünüyoruz” dedi.

ENDİŞEYE GEREK YOK

Antalyaspor’u Süper Lig’in en borçsuz ve en yönetilebilir kulüplerden biri haline getirdikleri içen Öztürk ailesine minnet ve şükran duyduklarını belirten Yılmaz, “Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı olarak camiamızın herhangi bir endişeye kapılmamasını önemsiyoruz. Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı yönetimi, olağan sürecini doldurana kadar Mustafa Yılmaz başkanlığında görevine devam edecektir. 9 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Antalyaspor A.Ş. Genel Kurulu’nda oluşturulacak yönetim kurulu listesi için de Antalya’mızın tüm kanaat önderleri ve şehrimizin tüm paydaşları ile birlikte bundan sonraki süreci yönetecek en ideal yönetim kurulunun oluşması için dernek ve vakıf olarak gerekli hassasiyet gösterilecektir. AntalyasporA.Ş’nin yönetim istikrarına kavuşması adına gerekenin yapılacağından en küçük şüphe duyulmamasının bilinmesini isteriz” ifadelerini kullandı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: