Antalya
19.01.2021
A
GENEL , SPOR
Antalyaspor’da büyük deprem/ Öztürk ailesi istifa etti
Antalyaspor’da büyük deprem/ Öztürk ailesi istifa etti

Antalyaspor’da beklenmedik bir gelişme yaşandı ve Öztürk ailesi bırakma kararı aldı. Yazılı bir açıklama yapan Ali Şafak Öztürk ve Fikret Öztürk, “Öztürk ailesi olarak Antalyaspor Yönetimi’ni bırakma kararı aldık” dedi

 

2016 yılından itibaren Antalyaspor’u yöneten Öztürk ailesi, ani bir kararla kırmızı-beyazlı takımın yönetimini bırakma kararı aldı. Kararlarını yazılı açıklama ile kamuoyuna duyuran Ali Şafak Öztürk ve Fikret Öztürk, neredeyse borcu olmayan gurur duyulacak bir takım bıraktıklarını söyledi.

ÖDEMELER YAPILDI

“En sonda söylenmesi gerekeni en başta söyleyelim; Öztürk ailesi olarak Antalyaspor yönetimini bırakma kararı aldık” diyerek açıklamaya başlayan Öztürk’ler, “Bırakırken ‘nereden aldık, nereye geldik ve hangi şartlarda bırakıyoruz’ konusunu net olarak kamuoyu ile paylaşmak üzere bu açıklamayı yapma gereği duyuyoruz. Öztürk ailesi olarak 30 Haziran 2016 tarihinde bu şanlı armayı taşıyan bayrağı emanet aldığımızda o günkü kur üzerinden 41 milyon euro borç ile devraldık. Antalyaspor A.Ş.'nin bugün itibarı ile 7 milyon 700 bin euro ihtilaflı dosyalar ve cari borcu bulunmaktadır. 1 Ocak 2021 tarihine kadar mevcut teknik ekibin, futbolcuların ve personelin bütün alacakları ödenmiştir” görüşlerine yer verdi.

KAZANDIRILAN GELİRLER

Bu süreçte Öztürk ailesine ait olan şirketlerinden yaptıkları sponsorluk ödemelerinin toplamının 45 milyon TL olduğu belirtiler açıklamada, “Ayrıca Öztürk ailesi olarak Antalyaspor'umuza 85 milyon TL nakit olarak harcanmıştır. Toplamda 130 milyon TL olan bu ödemelerin dışında kulübümüzün banka borçları olarak görünen finansman gideri olan 61 milyon euro ve 88 milyon TL'yi yine Öztürk ailesi olarak ödemeye devam edeceğiz. Bugün itibari ile Antalyaspor A.Ş'nin hiçbir geliri üzerinde icra, temlik veya herhangi bir kısıtlama yoktur. Buna ek olarak TFF'den elde edilen günü geçmiş alacak tutarımız 9 milyon 900 bin TL, ayrıca stopaj iadesinden beklenen tutar 8 milyon 600 bin TL'dir” denildi.

YAPTIKLARINI ANLATTILAR

Bugünkü mali tablo içerisinde 41 milyon Euro borç ile devraldıkları Antalyaspor'u neredeyse borçsuz bir kulüp olarak bıraktıklarını belirten Öztürk ailesi, “Antalyaspor borç yükü tarafımızdan finanse edildiği için Süper Lig'in en borçsuz kulüplerinden biri haline gelmiştir. Bugüne kadar kulübümüzün bundan sonraki varlığını sürdürebilmesi ve kalıcı gelir kaynaklarının yaratılması adına yaptığımız hizmetleri de kısaca gözden geçirmek gerekirse; Hafriyat işinde yıllık oluşan gelirimiz 5 milyon TL ile 10 milyon TL arasında düzenli hale gelmiştir. Bugünkü değeri yaklaşık olarak 30 ila 40 milyon TL olan benzin istasyonu da bu sürede kulübe kazandırılmıştır. Hasan Subaşı Tesisleri'nin sahası ve binası tamamen yenilenmiş, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri günün bilimsel şartlarına göre modernize edilmeye devam edilmiş ve 2 adet ilave çim saha yapılmıştır” diyerek yaptıkları icraatları sıraladı.

ÖRNEK KULÜP OLDUK

Bu zaman içerisinde ailelerinin hem maddi, hem manevi olarak çok yıprandığını belirten Öztürk’ler, şunları söyledi: “Aile olarak aldığımız karar doğrultusunda Antalyaspor Yönetimini bırakmaya kararı verdik. Bu kararı alırken gurur duyduğumuz bir tabloyla veda ediyoruz. Bugün itibari ile bakıldığında Türkiye Süper Ligi'nde kadrosunda en az sayıda yabancı futbolcu bulunduran, hemen hemen her yaş kategorisinde milli oyuncusu olan, altyapısı ve A takımda oynattığı genç futbolcu sayısı ile örnek gösterilen bir kulüp haline getirdik”.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: