Antalya
19.01.2021
A
GENEL , SAĞLIK
Eczacıların aşı isyanı
Eczacıların aşı isyanı

Antalya Eczacı Odası Başkanı Ertekin, koronavirüs ile mücadelede birinci basamak hizmet sunucusu olan ikinci eczacı, yardımcı eczacı, stajyer eczacı ve eczane teknikerlerinin koronavirüs aşı programı dışında bırakılmasını eleştirdi.

Antalya Eczacı Odası Başkanı Mehmet Ertekin, Türk Eczacılar Birliği'nin Eczacı Bilgi Sistemi'nde eczane çalışanlarının kayıtları sisteme işlendiği halde, aşılama programında bu listelerin hiçbirinin dikkate alınmadığını söyledi.

PROGRAM DIŞINDA KALDILAR

Ertekin, "Antalya'da ve Türkiye genelinde Covid-19 ile mücadelede eczacılar ile birlikte birinci basamakta hizmet vermeye devam eden ikinci eczacı, yardımcı eczacı, stajyer eczacı ve eczane teknikerlerimiz dahil olmak üzere neredeyse tüm eczane çalışanlarımızın tamamı Covid-19 aşı programı dışarısında bekletilmektedir" dedi.

TALEBİMİZ DİKKATE ALINSIN!

Ertekin, "Daha önceden Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun belirlediği, ekip.saglik.gov.tr portalında, eczacı odalarımız tarafından oluşturulan çalışan listeleri, Türk Eczacılar Birliği'nin Eczacı Bilgi Sitemi'ndeki kayıtlı çalışanların işlenmesi sağlandı. Yapılan bu yöndeki çalışmalara karşın oluşturulan listelerin hiçbirinin dikkate alınmadığı gözlenmektedir. Canla başla çalışmaya devam eden ecza sektörü çalışanlarımızın aşılama programında bu tür aksaklıklara yer verilmeden bir an önce Covid-19 aşılarının yapılmaya başlanmasını Türk Eczacıları Birliği ve Sağlık Bakanlığımızdan talep ediyoruz. Aşı programı bir yarış değil, sağlık güvencesidir" şeklinde konuştu

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: