Antalya
17.01.2021
A
GENEL , ÇEVRE
Düden Çayı’nda kırmızı alarm
Düden Çayı’nda kırmızı alarm

Düden Şelalesi’nde önceki gün başlayan kötü koku ve köpürmenin ardından balık ölümleri tarihi Cırnık Köprüsü’ne kadar ulaştı. Kirlenen su sebebiyle binlerce balık telef olup su yüzüne çıkarken, can çekişen balıkların oksijen almaya çalışması kameralara yansıdı. 

Antalya’nın önemli simgelerinden olan Düden Şelalesi’nde oluşan kötü koku ve köpürme Düden Çayı ile Antalya merkezden geçen tarihi Cırnık Köprüsü noktasına ulaştı. Cırnık Köprüsü’nün bulunduğu bölgedeki kirli suda binlerce balık telef oldu.

BALIKLAR YÜZEYE VURDU

Cırnık Köprüsü’nde can çekişen balıkların oksijen arayışı kameralara yansıdı.  Düden Şelalesi’nin döküldüğü alanda ise kötü koku ve yoğun köpük olduğu görüldü. Ölü balıkların da denize düşmesi ile birlikte bölgede martı yoğunluğu olduğu gözlemlendi.

ÜZÜCÜ BİR DURUM

Derede can çekişen balıklar olduğunu söyleyen vatandaşlardan Alparslan Canpolat, “Buraya yakın bir yerde çalışıyorum. Sabah geldiğimde burası köpük doluydu. Balıkların öldüğünü gördüm. Kimyasal madde atıldığını düşünüyorum. Yetkililer gelip numune aldı ve inceleme başlattı. Can çekişen bazı balıklar var, oksijen almaya çalışıyorlar. Çok üzücü bir durum” dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: