Antalya
12.01.2021
A
GENEL , POLİTİKA
Arı’nın kira zaferi
 Arı’nın kira zaferi

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı’nın haftalardır yaptığı mücadele sonuç verdi ve Kepezaltı -Santral Mahallesindeki kentsel dönüşüm mağdurlarının üç aylık kiraları yatırıldı.

Kepezaltı -Santral Mahallesinde yapılan konut projesi kapsamında evleri kentsel dönüşüme giren 2 bin 658 hak sahibine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödenmesi gereken kira yardımları bir süredir yatırılmıyordu. Bu konuda gerek meclis kürsüsünden, gerek bölgeye giderek, gerekse sosyal medya kanalıyla defalarca çağrıda bulunan CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı’nın mücadelesi sonuç verdi. 

3 AYLIK KİRA GÖNDERİLDİ

Arı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kepez ilçemizdeki kentsel dönüşüm mağdurlarına haberimiz var: 3 er aylık kiralar geldi, mücadelemiz sonuç verdi. Önce ödemeyeceğiz dediler! Halkımızın haklı ve yasal mücadelesini ısrarla savunduk ve dile getirdik…  Sonunda Kepez Kentsel Dönüşüm Mağdurlarının geciken kiralarına mahsuben 3 aylık kira Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesine gönderildi. Ödemeler hızlı bir şekilde hak sahiplerine yapılacak. Kira ödemelerinin tamamı yapılıncaya kadar, CHP olarak konunun takipçisi olacağı” dedi. 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: