Antalya
16.12.2020
A
ARŞİV , POLİTİKA
CHP'li Bayar, Bakan Çavuşoğlu'na seslendi: TIPIŞ TIPIŞ gideceksiniz!
CHP'li Bayar, Bakan Çavuşoğlu'na seslendi: TIPIŞ TIPIŞ gideceksiniz!

CHP İl Başkanı Bayar, meclis kürsüsünde “Seçim olsa da iktidar size verilmeyecek” diyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu hedef alarak, “Hiç kimse milletin iradesinden üstün değildir, tıpış tıpış gideceksiniz” dedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun TBMM’de süren bütçe görüşmeleri esnasında meclis kürsüsünden sarf ettiği “Seçim olsa da iktidar size verilmeyecek“ sözlerini eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nusret Bayar, hiç kimsenin milletin iradesinden üstün olmadığını belirtti.

PAŞA PAŞA DEVRALACAĞIZ

Başkan Nusret Bayar açıklamasında, “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Meclis kürsüsünden "Seçim olsa da iktidar size verilmeyecek" diye bir açıklama yaptı. Çavuşoğlu; İstanbul seçimlerinde milletin iradesini gasp ederek seçimleri iptal ettirdiklerinde nasıl bir sonuçla karşılaştıklarını unutmuşa benziyor. Hiç kimse milletin iradesinden üstün değildir. Vatandaş artık bu kibirli üsluptan, yandaşları kayıran, emekçiyi açlığa mahkum eden, zengini daha zengin, fakiri daha fakir eden bu adaletten yoksun düzenden sıkıldı. Halkımız siz ve size destek veren menfaat gruplarından, Saraylardan köşklerden inmeyenlerden, rantiyecilerden, memleketin dağını taşını birilerine peşkeş çekenlerden sıkıldı. Grup Sözcümüz Engin Altay'ın dediği gibi "Paşa paşa iktidarı devralacağız" şurekanızla birlikte siz de tıpış tıpış gideceksiniz!" ifadelerine yer verdi.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: