Antalya
16.12.2020
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Turizmde 4 günlük izole tatil beklentisi
Turizmde 4 günlük  izole tatil beklentisi

Antalya’daki turizm çevreleri, gözünü 4 günlük yılbaşı kısıtlamasına çevirdi.  AKTOB Başkan Yardımcısı Kavaloğlu, her yılbaşında eğlenmek için otellere gelen misafirlerin, bu yıl izolasyonda kalmak için geleceğini söyledi.

 

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, Covid-19'a karşı tüm tedbirlerin alındığını tescilleyen Güvenli Turizm Sertifikasının önemine değinerek, yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında sertifikası olan otellerin misafirlere güvenilir bir ortam sunacağını söyledi.

SAĞLIKLI BİR SEÇENEK

Kavaloğlu, "Sertifikası olan otellerde kalma fırsatı, vatandaşlara nefes payı olacak. Vatandaşlara 4 gün evlerinde kapanmaları yerine, güvenli olan otellerde kalma fırsatı sağlanıyor. Bu 4 günü otellerde sağlıklı bir şekilde değerlendirebilirler" dedi.   Kutlama programı yapılmayacağının altını çizen Kavaloğlu, "Saat 22.00'a kadar yemek ve müzik olacak. Daha sonrasında herhangi bir kutlama programı yapılmayacak. Ama tabi misafirlerimiz kurallara riayet edip, sosyal izolasyona uygun şekilde vakit geçirebilirler" diye konuştu.

4 GÜN İZOLE KALACAKLAR

 İnsanların yılbaşına çok önem verdiğini belirten Kavaoğlu, her yıl büyük bir coşkuyla kutlandığına dikkat çekti. Kavaoğlu, "Geçtiğimiz senelerde pandemi ile boğuşmuyorduk. İnsanlar eğlence için otelleri tercih ediyordu. Şimdi artık eğlenceden ziyade, sağlıklarını korumayı tercih edecekler. Geçen sene yüzde 80, yüzde 90 doluluk oranlarımız  vardı. Şimdi bu doluluk oranlarımızı yüzde 40 ve 50'lerde tutacağız. İnsanlar bu yılbaşında izolasyonda kalacak. Ben Antalya içi talep olacağını düşünüyorum. Özellikle termal otellere, dağ otellerine talep artabilir. Antalya'da şartları çok iyi bir bölge" ifadelerini kullandı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: