Antalya
23.11.2020
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Yat sezonu kapandı
Yat sezonu kapandı

Turizm mevsiminin sona ermesi, havanın serinlemesi ve koronavirüs salgını nedeniyle denizdeki yat turizmi durma noktasına geldi.

Havanın serinlemesi ve koronavirüs nedeniyle yerli turistin çekilmesi ile denizler tam anlamıyla sessizliğe büründü. Demre'deki yat turizminin merkezi konumundaki Kekova'da günübirlik yatların büyük bölümü karaya çekildi.. Demreli yatçılar, "Kötü bir sezon geçirdik. Koronavirüs salgını nedeniyle yabancı turistin gelmemesi, denizleri erkenden sessizliğe büründürdü. Biz de yatlarımızı hızla karaya çektik." dedi. �S BULUTU'

 

Sanayicinin gelecekten mutlu ve umutlu olmadığını, pandemi nedeniyle yatırım yapacak sanayicinin gözünün önünde sis bulutu olduğunu da anlatan OSB Başkanı Ali Bahar, “Ne zaman sanayici gemisini bir limanda güvende tutarsa o zaman mutlu olur. Şu anda öyle bir durum yok. Bir tarafta eleman arayanlar, diğer tarafta çift haneli işsizlik rakamları. Ciddi bir paradoks var. Çözümü basit. Nitelikli eğitim olmazsa sonucunda niteliksiz bir kalabalıkla karşılaşırsınız" diye konuştu.

2021’DEN BEKLENTİ YÜKSEK

Başkan Bahar, organize sanayide bulunan ve yönetiminin organize sanayi başkanlığına verilen 1300 kişilik meslek lisesinin bu nitelikli personel ihtiyacını karşılayacağını da belirterek, şöyle konuştu:“Ciro anlamında şu anda 2019'u yakalamış görünüyoruz. Pandeminin uzaması sonrasında firmalarımız geleceğe güvenle bakamıyor. Tedirginlik ve sis perdesi kocaman bir duvar olarak duruyor. Sanayicinin üretim, yatırım, istihdam yapmasının önünde duruyor. Pandemi biterse, 2021 Antalya için harika bir yıl olabilir. Pandemi nedeniyle yüzde 17'lik daralma yaşadı organize sanayi bölgesi. Bazı firmalarımız daha dip yaptı."

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: