Antalya
22.11.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Siz yaptıysanız niye para istiyorsunuz?
Siz yaptıysanız niye  para istiyorsunuz?

Ulaştırma Bakanlığı’nın sunum kitapçağında Antalya’daki raylı sistemin de yer aldığını kaydeden Arı,  “Projeyi siz yaptıysanız, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden neden 379 milyon lira istiyorsunuz?” diye sordu

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cavit Arı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen 2021 Yılı Bütçe Teklifi üzerine yaptığı konuşmada, Bakan Adil Karaismailoğlu’na Antalya’da yapılan raylı sistem projesi ile ilgili sorular sordu.

 

HALKIN KAFASINI KARIŞTIRMAYIN

Sunum kitapçığında “Antalya’ya 19.1 kilometrelik raylı sistem yaptık” ibaresinin bulunduğunu belirten Arı, “Bakanlık olarak ‘Biz Antalya'ya 19.1 kilometrelik raylı sistem yaptık’ diyeceksiniz, arkasından da belediye değişti diye bunun parasını isteyeceksiniz. Ya parasını istemeyin ya da Bakanlık Sunum Kitapçığı’na ‘biz yaptık’ diye kimsenin kafasını karıştırmayın Sunum kitapçığında yer aldığı gibi şehir içi raylı sistemi Antalya'ya kazandırdıysanız Antalya adına teşekkür ederiz. Ancak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden bunun parasını istemişsiniz.” dedi.

 

CHP KAZANDI DİYE Mİ?

Belediye yönetimi CHP’ye geçtiği için Antalyalıların cezalandırılmakistendiğini kaydeden Arı, “Siz, hem burada sunum kitapçığında  ‘Antalya'ya biz 19.1 kilometrelik raylı sistem yaptık’ diyeceksiniz, arkasından da bu projenin maliyeti olan 379 milyon lirayı isteyeceksiniz. Bu talebiniz ikinci etapla ilgiyse, bu ikinci etap, Aksu'ya kadar devam eden ve EXPO sürecinde yapılan bir projedir ve Bakanlık tarafından yapılan bir projedir. Antalya’da belediye değişti, değişen belediyeden siz bunun parasını istiyorsunuz. Ya parasını istemeyin, ya da bu kitapçığa yazıp burada da ‘biz yaptık’ diye kimsenin kafasını karıştırmayın, bu yatırımı siyasi malzeme yapmayın” dedi.

 

GELECEĞE İPOTEK KOYMAYIN!

Bakanın istediği bu paranın Antalya halkının geleceğinin ipotek altına sokulması anlamına geldiğini belirten Milletvekili Cavit Arı, şunları söyledi: “Unutmasınlar ki, bu yatırımları kendi ceplerinden değil, halktan topladıkları vergilerle yaptılar. Şimdi Antalyalı vatandaşımıza ‘belediyeyi değiştirdin, sen cezalısın, bunun cezasını öde’ diyorlar. Bu görülmüş bir devlet anlayışı değildir. Bundan vazgeçin.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: