Antalya
20.11.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Toplu taşıma esnafına destek verecek misiniz?
Toplu taşıma esnafına destek verecek misiniz?

 Pandemi sürecinden en fazla etkilenen sektörlerden birinin de toplu taşıma esnafı olduğunu belirten Bahşi, süreç içerisinde toplu taşıma araçlarına getirilen kısıtlamaların, zaten az olan gelirlerin daha da azalmasına neden olduğunu belirtti

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun BAHŞİ, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi..

BAKAN SELÇUK’A 3 SORU

Türkiye’de ticari taksi, özel halk otobüsü, ticari servis aracı ve minibüs olmak üzere 450 bn civarında toplu taşıma esnafı olduğunu belirten Bahşi, toplu taşımadaki sıkıntıların aileleriyle birlikte yaklaşık 2 milyon insanı etkilediğini belirterek, Bakan Selçuk’a şu soruları sordu: “Akaryakıt fiyatlarının yükselmesi, dolar, avro gibi para birimlerinin yükselmesi krizi daha da derinleştirmiştir. Toplu taşıma esnafı için yakıt desteği ve yakıtta ÖTV indirimi için bir çalışmanız var mı? SGK prim ödemelerinin ertelenmesi yerine, 3 aylık prim borçlarının ödenmiş sayılması için bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz? Sektörde gündelik çalışan ve şu an işsiz kalanlara nakit, elektrik, su ve yakıt yardımı yapacak mısınız?”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: