Antalya
12.11.2020
A
GENEL , GÜNCEL , POLİTİKA
Büyükşehir'de yetki çatışması
Büyükşehir'de yetki çatışması

 Başkan Böcek’e vekâlet eden Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu ve Genel Sekreter Cansel Çevikol Tuncer arasındaki yetki tartışması çıktı. Hacıarifoğlu, imza yönergesini değiştirerek Tuncer’in yetkilerine sınırlama getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in 17 Ağustos’ta Covid-19 tedavisi için hastaneye yatarken kendine vekâlet etmesi için görevlendirdiği Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu ile Genel Sekreter Cansel Tuncer arasındaki yetki tartışması, geçtiğimiz günlerde yapılan meclis toplantısındaki bir gündem maddesiyle gün yüzüne çıktı.

MECLİS TOPLANTISINDA TARTIŞMA

Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısında Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu ve Genel Sekreter Cansel Tuncer, arasında bir gerilim yaşandı. Serik Belediye Başkanı AK Partili Enver Akputkan, hastane yolu üzerindeki ANTBİRLİK'e ait bir yeri yol yapmak için anlaştıklarını, ilçe meclisinde oy birliğiyle karar aldıklarını belirterek, bu kararın onanması için Temmuz ayında Büyükşehir Meclisi'ne gündeme alınması talebiyle gönderildiğini,  fakat bu maddenin Genel Sekreter Cansel Tuncer tarafından gündeme alınmadığını kaydetti. Bu durum üzerine Hacıarifoğlu, Tuncer'e öneriyi neden reddettiğini sordu. Tuncer, kurum görüşlerinin alınmadığını belirterek öneriyi onaylamadıklarını açıkladı. Mecliste, bu madde üzerinden tartışmaların yaşanmasının ardından Hacıarifoğlu, başkanlık yetkisini kullanarak konuyu ek madde olarak gündeme aldı.

 

İMZA YÖNERGESİ DEĞİŞTİRİLDİ

Yetki çatışmasının mecliste ayyuka çıkmasıyla ikili arasında ipler iyice gerildi. Bu gelişmelerden sonra Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu, imza yönergesinde deşikliğe gitti. Bu değişiklik ile Başkan Muhittin Böcek’in Genel Sekreter Tuncer’e devrettiği bir takım imza yetkilerini Başkan Vekili Hacıarifoğlu geri aldı. İhale, doğrudan temin, imar gibi konulardaki birçok evrak Tuncer yerine Hacıarifoğlu tarafından onaylanacak. Böylece Tuncer’in yetkisi önemli oranda sınırlandırılmış oldu.

 

OĞUL BÖCEK’TEN İLGİNÇ PAYLAŞIM

Büyükşehir Belediyesi'ndeki yaşanan sıcak olayların ardından Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek'in oğlu Mustafa Gökhan Böcek,  önceki gün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Oğul Böcek, kişisel sosyal medya hesabından, “Ayaklar baş, başlar ayak oldu" paylaşımıyla yaşananlara tepki gösterdi.

 

KILIÇDAROĞLU İKİ İSİMLE GÖRÜŞECEK

Bugün Antalya’ya gelecek olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, gerilime son vermek amacıyla iki isimle bir araya gelmeyi planladığı iddia edildi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: