Antalya
23.10.2020
A
POLİTİKA
CHP’den Döşemealtı çıkarması
CHP’den Döşemealtı çıkarması

AOSB’de Ali Bahar’ın konuğu olan Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak nitelikli eğitimin, teknolojide ve sanayide büyümenin her zaman destekçisiyiz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Nusret Bayar, Milletvekili Aydın Özer, İl Yöneticileri ve İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ile birlikte Döşemealtı’nda ziyaretlerde bulundu. CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Reşit Doğan ve Yönetimi ile Döşemealtı İlçe Başkanlığında bir araya gelen Başkan Bayar ve beraberindeki yöneticiler, ziyaretlerine Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) Başkan Ali Bahar’ın konuğu olarak başladı. CHP heyeti, burada OSB hakkında Başkan Ali Bahar’dan bilgiler alarak değerlendirmelerde bulundu.

BÜYÜMENİN DESTEKÇİSİYİZ

OSB’nin öncülük ettiği Teknopark projesinin, Antalya’da G20 zirvesinden sonra gerçekleştirilecek en büyük proje olduğunu ifade eden OSB Başkanı Ali Bahar, sanayi sektörünün yanı sıra teknoloji ve eğitime de büyük önem verdiklerini, bu doğrultuda şehre kazandırmak istedikleri projelerin oldukça önemli olduğunu vurguladı. AOSB olarak tüm Türkiye için örnek teşkil eden projelere imza attıklarını ifade eden Başkan Bayar, “Sanayi sektöründeki başarılarınıza ek olarak eğitime ve teknolojiye verdiğiniz katkı yadsınamaz. Bu konulardaki gelişim ve ilerleyişiniz takdire şayan. CHP olarak nitelikli eğitimin, teknolojide ve sanayide büyümenin her zaman destekçisiyiz” şeklinde konuştu.

ÜRETİCİ ÇOCUĞUNU OKUTAMIYOR

AOSB ziyaretinin ardından Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in de aralarına katıldığı CHP heyeti, Döşemealtı Sanayici İş Adamları Derneği’ni (DÖSİAD) ziyaret ederek DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer ile Antalya ve Türkiye sanayisi, ekonomisi ve gündemi hakkında fikir alışverişlerinde bulundu. Buradaki görüşmelerin de tamamlanmasının ardından programına, CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Reşit Doğan’ın planladığı doğrultuda nar hasadı yapan çiftçileri ziyaret ederek devam eden heyet, hasat eden çiftçilere katılarak dalından nar topladı ve üreticilerle sohbet etti.

CHP İKTİDARA YAKIN

Girdi maliyetlerinin yüksekliğinden, bu nedenle de kar edememekten şikayet eden üreticilerin dertlerini dinleyen Başkan Nusret Bayar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara son derece yakın olduğunu dolayısıyla da çiftçinin hak ettiği değeri görecek olmasına çok az kaldığını ifade etti. Başkan Nusret Bayar, “Ailesiyle geçimini sağlayabilmek adına okuduğu okulları bırakan ve burada çalışan, yaşları 14 ile 17 arasında değişen çocuklar var. Bu ülkenin üreticisi, çocuğunu en iyi şartlarda okutabilecek güce sahip olmalı” şeklinde konuştu. Döşemealtı Muhtarlar Derneği Başkanı Alkan Altun’un konuğu olan CHP heyeti, buradaki görüşmenin ardından programına son verdi.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: