Antalya
16.10.2020
A
POLİTİKA
Meclis üyelerine ifade şoku
Meclis üyelerine ifade şoku

​Muratpaşa Belediyesi’nin gönderdiği bir plan tadilatına oy veren Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerini, İçişleri Bakanlığı müfettişleri ifadeye çağırdı. MHP’li Senirli, “Ne günahımız var da savunmalarını vereceğiz? Bundan sonra komisyon kararlarının altında gerekçelerin belirtilmesini istiyoruz” dedi

Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı devam meclisi Belediye Hizmet Binası'nda Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu başkanlığında gerçekleşti. 56 gündem maddesini oylandığı mecliste, 4 maddeye AK Parti, 3 maddeye MHP red oyu verirken, bir maddede de Saadet Partisi çekimser kaldı. Bu maddeler oy çokluğu ile kabul edilirken diğer maddeler oy birliği ile meclisten geçti.

ULAŞIM A.Ş.’YA 4 MİLYON TL

Pandemi döneminde zarara uğrayan Büyükşehir Belediyesi iştiraki Antalya Ulaşım A.Ş.’ye mali yönden ayakta kalabilmesi için 4 milyon 16 bin TL gelir kaybı desteği ödemesi yapılması kararlaştırıldı. Daha önce Mart, Nisan ve Mayıs ayları için yapılan ödeme, Haziran ayı için de meclisten geçerek, ANTRAY, ANTOBÜS ve Nostalji Tramvayı’nın faaliyetlerine devam edebilmeleri sağlandı.

SARI ZARF GÜNDEM OLDU

Bu arada, geçmiş dönemlerde Muratpaşa Belediyesi’nden gelen bir plan tadilatı maddesinin onaylanması nedeniyle İçişleri Başkanlığı müfettişleri tarafından eski meclis üyelerine gönderilen sarı zarflar gündem maddesi oldu. Verdikleri onaydan dolayı ifadeleri istenen meclis üyeleri konuyu meclis gündemine taşıdı. MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, bundan sondaki komisyon kararlarının altına uzman kişi veya belediyenin teknik kadrosunun görüşünün olmasını talep ederek, “Bize komisyon kararı geliyor. Neye göre uygun, neye göre uygun olmadığını bilmediğimiz bir şeyi oyluyoruz. Ne günahımız var da verdiğimiz bu oylamaların savunmalarını vereceğiz? Bundan sonra komisyon kararlarının altında uzman kişilerin gerekçelerini belirtmelerini istiyoruz" dedi.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: