Antalya
18.09.2020
A
SPOR
Test pozitif, uçuş iptal
Test pozitif, uçuş iptal

Bu akşam Beşiktaş ile karşılaşması gereken Antalyaspor’da çok sayıda futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı. İstanbul uçuşu iptal edildi, tesislere giriş çıkışlar yasaklandı ve tüm takım tekrar teste alındı

Ligin ikinci haftasında bu akşam Beşiktaş ile karşılaşacak olan Antalyaspor’da, maç öncesi yapılan kontrollerde çok sayıda futbolcunun testi pozitif çıktı. Saat 15:00 uçağı ile İstanbul’a gitmesi gereken takım, bu gelişme üzerine uçuşu iptal etti. Her maçtan 2 gün önce yapılan rutin kontrollerde, Antalyaspor’da 3 futbolcu hariç tüm takımın testinin pozitif olduğu öğrenildi. Durumun bildirilmesi üzerine il sağlık müdürlüğü ekipleri tesislere geldi ve tüm takım teste alındı 

50 VAKA İDDİASI

Kulüpten resmi bir açıklama yapılmazken, teknik ekip ve destek ekibinin de dahil olması ile pozitif test sayısının 50’yi bulduğu iddia edildi. Daha önce yapılan testlerin negatif çıkmasına rağmen, son testlerin pozitif çıkması, testlerde yanlışlık olabileceği ihtimalini gündeme getirdi. Yaşanan gelişme üzerine Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’ne giriş ve çıkışlar yasaklandı. İki gün önce antrenmanı ziyaret eden yöneticiler de test yaptırmak üzere tesislere davet edildi.

‘MAÇ ERTELENSİN’ TALEBİ

Öğleden sonra tesislere gelen il sağlık müdürlüğünden bir ekip, takıma tekrar test yaptırdı. Test sonuçlarına göre Beşiktaş maçı için karar alınacak. Test sayısının çokluğu ve sonuçların açıklanmasının zaman alacak olması nedeni ile Antalyaspor Yönetimi, Beşiktaş maçının ertelenmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu. Öğleden sonra yapılan testlerin sonuçlarının bu sabah açıklanması bekleniyor. Açıklanacak sonuçlara göre Beşiktaş maçı için karar verilecek.

TESTLER GÜVENLİ Mİ?

Bu arada test sonuçlarının sağlıklı olup olmadığı gündeme geldi. Daha önce sonucu negatif olan çok sayıda futbolcunun, açıklanan sonuçlarda pozitife dönüşmesi, aynı şekilde daha önceki test sonucu pozitif olan bazı oyuncuların bu kez pozitife dönüşmüş olması, test sonuçlarında yanlışlık olabileceği ihtimalini gündeme getirdi.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: