Antalya
30.08.2020
A
ARŞİV , GÜNCEL
30 Ağustos coşkusu burada
30 Ağustos coşkusu burada

30 Ağustos kutlamalarıyla ilgili haber ve fotoğrafları buradan takip edebilirsiniz

Meis Adası karşısında, teknelerle 30 Ağustos kutlaması

Kaş'ta sosyal medya üzerinden haberleşen bir grup tekneci, Zafer Bayramı'nı kutlamak için etkinlik düzenledi. Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatılan 37 tekne, Kaş Setur Marina'dan çıkış yaptı. Kaş önlerinde saygı geçişi yapan tekneciler, burada çember oluşturup, bir süre dönerek, kutlama yaptı. Daha sonra teknelerde, Kaş önlerinde, Yunanistan'ın Meis Adası'nın tam karşısında etkinliklere devam edildi. Tekneciler, hoparlörlerden marşlar çalıp, sirenlerle kutlamalarını sürdürdü. Tekneci grup ardından da Meis Adası karşısındaki Beş Adalar'a doğru yol aldı.

Denizde bayrak açıp, 30 Ağustos'u kutladılar

 

Finike'deki Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında bir grup kadın, plajda buluştu. Denize giren kadınlar, hem bayrak hem de Atatürk portresinin bulunduğu bayraklı posteri açtı. Finikeli kadınlar, 30 Ağustos'u yaklaşık yarım saat denizde kalarak, kutladı. Kadınlar, daha sonra etkinliği İzmir Marşı'nı okuyarak, tamamladı. 

Büyükşehir'in Zafer Bayramı konserleri sürüyor

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mobil Etkinlik Otobüsü ile Elmalı'da konser veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın coşkusunu Elmalılılarla paylaştı. Elmalı şehir merkezini turlayan etkinlik otobüsü keyifli anlar yaşattı. Bandonun şarkılarına eşlik eden Elmalı halkı bu güzel ve anlamlı etkinlik için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

KORKUTELİ'DE COŞKULU KONSER

Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası'nın Elmalı'dan sonraki durağı Korkuteli oldu. Korkuteli merkezinde ana cadde ve sokakları gezen mobil etkinlik otobüsü Şehitler Anıtı önünde halkın coşkulu katılımıyla konserine devam etti. Genç yaşlı her yaştan Antalyalı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası'nı bayrak ve alkışlarıyla selamlayarak 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıl dönümünü kutladı. 

CUMHURİYET BANDOSU SERİK'TE

Yerel sanatçılardan oluşan Cumhuriyet Bandosu ise Seriklilerle buluştu. Cumhuriyet Bandosu Serik'te Salı Pazarı, Cuma Pazarı ve Çınaraltı Meydanı'nda halkla buluştuktan sonra, Boğazkent, Belek ve Kadriye'yi de mobil etkinlik otobüsü ile gezerek şarkı ve marşlarını seslendirdi. Bandonun çaldığı şarkılar Zafer Bayramı coşkusunu Serik'in cadde ve sokaklarına taşıdı. 

SU GÖSTERİSİ İLGİYLE İZLENİYOR

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı gösteri

havuzunda marşlar ve Atatürk görselleri eşliğinde yapılan su gösterisi de ilk günden bu yana büyük bir ilgiyle izleniyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün görselleri eşliğinde çalınan marşlar vatandaşlara gurur dolu anlar yaşatıyor. 

Gün doğumunda 'Zafer Bayramı' coşkusu

 


Yerli ve yabancı yüzlerce tatilcinin uğrak yeri Adrasan'da, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması gün doğumuyla başladı. Güneşin ufuk çizgisi üzerinde belirmesiyle birlikte otel işletmecileri ve tatilciler, denizde Türk bayrağı açıp, İzmir Marşı'nı söyledi. Denizin üstünü sarıya boyayan gün doğumu anlarına, ellerinde bayraklarıyla eşlik eden tatilciler, Zafer Bayramı'nı ayrıcalıklı kutladıklarını belirterek, hatıra fotoğrafı çekti. Gün doğumunda 30 Ağustos kutlaması için 1 gün önceden plan yaparak, günün anlam ve önemine göre kırmızı- beyaz giyinmeyi seçen tatilcilerin ellerindeki boy boy bayraklar da gün doğumunun görsel güzelliğiyle birleşti. Ailesiyle tatil yaptığını söyleyen Kader Kültü, ilk kez gün doğumunda elinde bayrağıyla 30 Ağustos kutlaması yaptığını ve çok heyecanlandığını anlattı.
 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: