Antalya
09.08.2020
A
GÜNDEM , YAŞAM
3 gün 3 gece düğün zulmü
3 gün 3 gece düğün zulmü

Covid - 19 salgının tekrar tırmanışa geçtiği bugünlerde bir çok şehirde yasaklanan sokak düğünleri Antalya’da tam gaz sürüyor. 3 gün 3 gece süren düğün, mahalle sakinlerini çileden çıkardı.

Türkiye’nin bir çok ilinde Covid - 19 salgını nedeniyle yasaklanan sokak düğünlerinin Antalya’da tam gaz sürmesi vatandaşı canından bezdirdi. Yüksekalan Mahallesi’nden gazetemize ulaşan mahalle sakinleri Cuma günü başlayan sokak düğünün halen sürmesine tepki gösterdi.

SOKAK ARASINDAKİ TEHLİKE

Sosyal mesafeye riayet edilmemesinin yanı sıra şikayetlere rağmen düğünün 3 gün 3 gecedir devam etmesine anlam veremediklerini dile getiren mahalle sakinleri, “Polisi arıyoruz. Geliyorlar müzik kesiliyor, gidiyorlar tekrar başlıyor. Gürültüyü geçtik, yarın bu sokak komple karantinaya alınırsa bizim suçumuz ne de evde hapis kalacağız. Böyle bir sorumsuzluk olur mu? Buna nasıl izin veriyorlar?” diyerek rahatsızlıklarını dile getirdi. Yüksekalan Mahallesi 520 Sokak’ta Cuma günü başlayan sokak düğünü nedeniyle hafta sonu tatillerinin zehir olduğunu, dinlenemediklerini dile getiren bir başka vatandaş ise, “ Bu sokak düğünleri başı boş şekilde sürüyor. İlla düğün yapılacaksa mahalle aralarında pazar yeri gibi geniş bir alan tayin etsinler, denetim altında ve sadece bir akşam izin versinler. Evlerin arasında, sokakta 3 gün düğün mü olur. Üstelik bu sokak düğünleri, duyuyoruz, bir çok ilde yasaklandı. Antalya’da niye sürüyor?” diyerek yetkilileri göreve çağırdı.

TEMMUZ BAŞINDA İZİN VERİLDİ

Antalya’da ise İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararıyla, sokak düğünlerine 1 Temmuz itibariyle izin verildi. Buna göre, saat 10.00’da başlayan sokak düğünü gece 24.00’te sona eriyor. Kurala uymayanlara ise Kabahatler Kanunu kapsamında 392,00₺ idari para cezası uygulanıyor.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: