Antalya
04.08.2020
A
POLİTİKA
Türel’den Konyaaltı çıkışı
Türel’den Konyaaltı çıkışı

Uzun süredir sessizliğini koruyan Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AKP’li Menderes Türel, Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili video açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı.

Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, eski Başkan Menderes Türel’in fahiş paralar harcadığını açıklamıştı. Eski Başkan Menderes Türel ise sosyal medya hesabından yayınladığı video ile İçişleri Bakanlığı, Sayıştay ve Danıştay raporlarının kesin sonuçlarını açıklayarak, Başkan Böcek’i özür dilemeye davet etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, önceki Belediye Başkanı Menderes Türel’in Konyaaltı Sahil Projesi için fahiş paralar harcadığını ileri sürmüş ve bu söylemler büyük tartışmalara neden olmuştu. Konu ile ilgili soruşturma başlatılmış ve kesin sonuç bekleniyordu. Konuya ilişkin İçişleri, Sayıştay ve Danıştay raporlarının kesin sonuçlarını Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel sosyal medyada paylaşarak, Başkan Muhittin Böcek’i özür dilemeye davet etti. Eski Başkan Menderes Türel, sosyal medyasında şu sözlere yer verdi:

HUKUKA AYKIRILIK

“Konyaaltı Projesi ile ilgili nihai ve kesin sonuçları açıklayacağım. Konyaaltı Sahil düzenlemesinde İçişleri Bakanlığı ve Sayıştay müfettişlerinin kesinleşmemiş ön raporlarını kesinleşmiş hükümmüş gibi halka sunan yapılan iş ve işlemlerde kamu zararı oluştuğu ve hukuk dışı işlem yapıldığı yalanına sarılan Muhittin Böcek’in suratında bu nihai kararlar tokat gibi patladı. İçişleri Bakanlığı Konyaaltı Sahili için Menderes Türel döneminde alınan kararlarda yasaya ve yönetmeliklere aykırı bir işleme rastlanmadığı görülmüştür. Yapılan ihalede kamu zararından bahsedilemeyeceği gibi aksine kamu yararı sağlanmıştır. Sayıştay kamu zararı oluşmadığından ilişilecek bir husus bulunmadığına oy birliği ile karar verilmiştir. Danıştay Muhittin Böcek döneminde alınan ihalenin fasihine yönelik encümen kararında yetki unsuru açısından açıkça hukuka aykırılık bulunduğu kabul edilmiştir. Davaya konu idarenin Muhittin Böcek yönetimin yorumundan kaynaklandığı sonucuna ulaşıldığından Antalya idare mahkemesinin Böcek yönetimi tarafından yapılan sözleşmenin feshinin uygunluğuna ilişkin kararında hukuki isabet bulunmamaktadır. Konyaaltı Sahil düzenlemesi ihalesinde kamu zararı ve usulsüzlük vardır yalanına sarılan Muhittin Böcek ve yönetiminin attıkları iftiralardan dolayı halkımızdan özür dilemeleri bir erdem olacaktır. Gelin istediğiniz kanal istediğiniz gazetecinin yönetiminde canlı yayında tartışalım demiştim. Planlı kampanyalıların gerekçesi olarak teklifimi kabul etmemiş kaçmışlardı. Ama bağımsız yargı ve devletin verdiği kararın sonucundan kaçamadılar.” Haber merkezi

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: