Antalya
22.07.2020
A
ARŞİV , GÜNCEL
İşlek’e ‘hıyar’ tepkisi
İşlek’e ‘hıyar’ tepkisi

Korkuteli Belediye Meclisi’nde İyi Partililer ile Belediye Başkanı Ömer İşlek arasındaki pazar yeri tartışması sonrası İşlek’in İYİ Parti İlçe Başkanı’na zarf içinde hıyar göndermesine İYİ Parti’den büyük tepki geldi

Korkuteli Belediye Meclisi’nde İyi Partililer ile MHP’li Belediye Başkanı Ömer İşlek arasındaki pazar yeri tartışması yaşanmış, daha sonra İşlek İYİ Parti İlçe Başkanı Cemal Tıknaz’a içinde hıyar olan zarf göndermişti. Tıknaz, İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Mehmet Başaran ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçerek tepkisini dile getirdi. Toplantıda ilk sözü alan İl Başkanı Başaran, “MHP'li Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, halka rağmen siyaset, halka karşı icraat yapmakta ısrarcı olmaktadır. Siyasi terbiyeden maalesef nasiplenememiştir. Çukur siyaseti yapmaktadır. Korkuteli ilçe başkanımıza zarf içinde gönderdiği " salatalık ” onun bize gönderdiği karakteri, çukura düşmüş kişiliği, halkın nezdinde " sıfır " olan itibarıdır. İYİ Parti İl Başkanı olarak, Türk siyasetinde örneğine pek rastlanmayan bu siyasi ahlaksızlığı kınıyorum” dedi.

SEVİYESİZ BİR HAREKET

Başaran’dan sonra söz alan İYİ Parti İlçe Başkanı Cemal Tıknaz ise şunları söyledi: “İYİ Parti Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak ilçemizde soran, sorgulayan ve öngörülü şekilde siyaset yapmaya çalışıyoruz. Diğer bir misyonumuz da vatandaşımızın haklarını korumaya çalışıyoruz. Demokrasimiz içerisinde muhalefetin eleştiri yapmaya saygı çerçevesinde ve kişisel hukuka dikkat ederek eleştiride bulunmasına tahammül etmek ve bunu dikkatle dinlemek gerektiğini düşünüyoruz. Görüyoruz ki ilçemizi belediye başkanı olarak yönetmeye talip olmuş ve halkın oyları ile seçilmiş belediye başkanı bu yapmış olduğu seviyesiz hareket ile sadece bana değil kendisine oy veren vermeyen tüm ilçe halkına seviyesini ve yapısını göstermiştir. Ayrıca Türk Örf ve adetlerinde böyle bir eylem yoktur, ne devlet erkânında ne de aile geleneklerinde bu tarz bir saygısızlık kabul edilemez.

PARTİ ADINA YAPILAN TERBİYESİZLİK

Bu eylem Cemal Tınkaz olarak şahsıma değil büyük iyi parti ailesine yapılmış bir terbiyesizliktir. Tarafımıza yapılan bu eylem bizim için artık onur meselemiz olmuştur. Bizim yapmış olduğumuz siyaset anlayışında şahsi menfaat ve çıkar yoktur. Ama gelin görün ki Niyazi işlek yapılan ve yapılacak olan hiçbir proje ile ilgili bizlerle paylaşmamış ilçede her şeyi kulaktan duyma söylemlerle öğrendiğimiz bir durumdayız. Sön meclisimizde ilçemizde yapılan yatırımlar ile ilgili olarak 6 maddelik bir soru önergesi verdik, umuyoruz ki önümüzde ki ilk mecliste bu sorduğumuz sorulan cevabını alır Korkuteli j halkımız ile paylaşır kafalardaki soruların cevaplarını alırız.

BAŞKAN NEDEN SALATALIK GÖNDERİR

Elimizde denetim raporları mevcut ve en son mecliste bu rapor meclis tarafından onaylanmıştır. Ama açıklanan bu denetim raporunda gördüğümüz ve İncelemeler sonucunda tespit ettiğimiz bazı sıkıntılı durumların olduğunu tespit ettik. Bu konu ile ilgili olarak da hukuksal haklarımızı kullanacağımızın tüm kamuoyunun bilmesini isteriz. Bu yaşadığımız iğrenç olay taşı doğru yere atığımızı ve ne kadar haklı olduğumuzu açık olarak göstermektedir. Aslında sorulması gereken bir belediye başkanı neden ve niçin bir ilçe başkanına salatalık gönderir?” Haber merkezi 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: